Powiat strzeliński - Religia

Strony

Parafia św. Marcina w Nowolesiu – znajduje się w dekanacie Strzelin w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1989 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Stanisław Włodarski Kan. grem. Kap. Koleg. dziekan.
Parafia św. Jana Nepomucena w Zielenicach – znajduje się w dekanacie Borów w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1958 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Tomasz Zembela RM.
Parafia św. Andrzeja Apostoła w Kucharzowicach – znajduje się w dekanacie Wiązów w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w XIV wieku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. Jarosław Czarny RM.
Rotunda św. Gotarda – romańska rotunda w Strzelinie.
Borek Strzeliński, Świętego Floriana
Parafia św. Wawrzyńca i św. Antoniego w Borku Strzelińskim – znajduje się w dekanacie Borów w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w XIII wieku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Wiesław Szczęch RM dziekan.
Strzelin, Staromiejska 23
Kościół Matki Chrystusa i św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Strzelinie – rzymskokatolicki kościół parafialny i jednocześnie świątynia Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Strzelinie. Mieści się przy ulicy Staromiejskiej.
Parafia św. Franciszka z Asyżu w Jutrzynie – znajduje się w dekanacie Wiązów w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w XIV wieku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Andrzej Jackiewicz Kan. hon. ex. num. Kap. Koleg. wicedziekan.
Jegłowa, Skalników 34
Parafia św. Antoniego Padewskiego w Jegłowej – znajduje się w dekanacie Strzelin w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1982 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr lic. Piotr Krzyśków.
Parafia św. Michała Archanioła w Jaworowie – znajduje się w dekanacie Wiązów w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w XIV wieku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Adam Skalniak RM.
Strzelin, św. Floriana
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelinie - świątynia wybudowana w XV wieku jako świątynia klasztorna zakonu klarysek. Przebudowany po wojnie trzydziestoletniej, i odrestaurowany po pożarze w 1706 roku. W 1945 zniszczona została część zachodnia świątyni, w latach 1955-1956 odbudowany.
Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Dankowicach – znajduje się w dekanacie Strzelin w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1907 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr lic. Andrzej Guźniczak.
Parafia Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Witowicach – znajduje się w dekanacie Wiązów w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1978 wieku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Jerzy Andrzej Klichta RM.
Parafia św. Jana Chrzciciela w Ludowie Śląskim – znajduje się w dekanacie Borów w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1988 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Paweł Machał.

Strony