Powiat górowski - Religia

Strony

Wąsosz, Parafialna 8
Parafia pw. Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Wąsoszu znajduje się w dekanacie Góra wschód w archidiecezji wrocławskiej. Jej proboszczem jest ks. Jan Wegielski. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Erygowana w XVIII wieku. Księgi metrykalne prowadzone od 1945 r.
Kościół świętego Marcina w Sicinach – barokowy kościół z 1736 położony na terenie miejscowości Siciny w województwie dolnośląskim. Kościół jest siedzibą parafii rzymskokatolickiej w Sicinach, której patronem jest święty Marcin z Tours, należącej do dekanatu Góra zachód w archidiecezji wrocławskiej.
Góra, Księdza Piotra Ściegiennego 29
Kościół świętej Katarzyny Aleksandryjskiej – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Góra wschód archidiecezji wrocławskiej.
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Luboszycach – znajduje się w dekanacie Góra zachód w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1972 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr lic. Robert Strawiński.
Parafia św. Michała Archanioła w Chróścinie – znajduje się w dekanacie Góra zachód w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1947 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Jarosław Grabarek Kan. hon. ex. num. Kap. Koleg.
Parafia Zesłania Ducha Świętego w Żuchlowie – znajduje się w dekanacie Góra zachód w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1991 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. dr Wojciech Gryglewicz.
Kościół świętego Wawrzyńca – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu góra wschód archidiecezji wrocławskiej.
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sułowie Wielkim – znajduje się w dekanacie Góra wschód w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1972 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. Tomasz Zagała
Kościół Bożego Ciała – rzymskokatolicki kościół pomocniczy należący do parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Górze. Znajduje się na cmentarzu parafialnym.
Cmentarz żydowski w Górze – kirkut mieści się przy obecnej ulicy Lipowej. Powstał w drugiej połowie XIX stulecia. W czasie II wojny światowej został zniszczony przez hitlerowców. Po 1945 również był dewastowany. Zachowały się fragmenty kilku macew oraz szczątki ogrodzenia.

Strony