Powiat średzki - Religia

Strony

Kościół Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Brzezinie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Brzezinie, w gminie Miękinia.
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chwalimierzu – znajduje się w dekanacie Środa Śląska w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1993 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Marek Tyczyński.
Parafia Michała Archanioła w Chomiąży – znajduje się w dekanacie Środa Śląska w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w XIII wieku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Franciszek Marmol Kan. hon. ex. num. Kap. Koleg..
Malczyce, Mickiewicza 29
Cerkiew pod wezwaniem Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy w Malczycach – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Wrocław diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia mieści się przy ulicy Adama Mickiewicza.
Kościół św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Lutyni – rzymskokatolicki kościół parafialny w Lutynii, w gminie Miękinia.
Parafia św. Szczepana w Szczepanowie – znajduje się w dekanacie Środa Śląska w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w XIV wieku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Janusz Gajewski RM.
Parafia św. Marcina w Kulinie – znajduje się w dekanacie Środa Śląska w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w XIII wieku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. Mieczysław Kinaszczuk.
Kościół świętego Andrzeja Apostoła – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Środa Śląska archidiecezji wrocławskiej.
Kościół Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej w Mrozowie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Mrozowie, w gminie Miękinia.

Strony