Powiat ząbkowicki - Religia

Strony

Zespół klasztorny opactwa cysterskiego w Henrykowie – pocysterski barokowy zespół klasztorny z kościołem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Jana Chrzciciela położony w Henrykowie na Dolnym Śląsku, w gminie Ziębice.
Krzywa wieża w Ząbkowicach Śląskich – średniowieczna krzywa wieża w Ząbkowicach Śląskich, która jest jedną z ciekawostek turystycznych Dolnego Śląska. Nazywana jest „śląską Pizą”.
Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Bardzie – kościół pocysterski nad Nysą Kłodzką wzniesiony w latach 1686-1704 za rządów opata Augustyna Nedecka według projektu Michała Kleina. Od 2004 Metropolitalne Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej i od 2008 bazylika mniejsza.
Bazylika św. Jerzego Męczennika i Sanktuarium Męki Pańskiej – kościół parafialny w Ziębicach.
Bardo, Różańcowa
Kaplice różańcowe w Bardzie – zespół kaplic poświęconych życiu i męce Jezusa Chrystusa, znajdujących się przy drodze prowadzącej z Barda na górę Różańcową, położoną na północny wschód od Barda.
Bardzka Kalwaria - scieżki kalwaryjskie w południowo-zachodniej Polsce w woj. dolnośląskim, w powiecie ząbkowickim.
Zespół klasztorny opactwa cysterskiego w Kamieńcu Ząbkowickim – pocysterski barokowy zespół klasztorny z kościołem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Jakuba Starszego położony w Kamieńcu Ząbkowickim na Dolnym Śląsku, w powiecie ząbkowickim.
Ząbkowice Śląskie, Sadlno, Bolesława Chrobrego 7
Kościół świętej Jadwigi – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Ząbkowice Śląskie-Południe diecezji świdnickiej. Znajduje się na osiedlu Sadlno.
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ząbkowicach Śląskich – parafia Kościoła Polskokatolickiego w RP, położona w dekanacie dolnośląskim diecezji wrocławskiej. Msze św. celebrowane są w środy o godz. 17:00 i w niedziele o godzinie 11:00.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kamieńcu Ząbkowickim – parafia w Kamieńcu Ząbkowickim, przynależąca do dekanatu Kamieniec Ząbkowicki w diecezji świdnickiej. Została erygowana w 1617.
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Ząbkowice Śląskie-Południe diecezji świdnickiej.
Kościół świętej Anny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Ząbkowice Ślaskie-Północ diecezji świdnickiej.
Parafia św. Wawrzyńca w Budzowie znajduje się w dekanacie ząbkowickim w diecezji świdnickiej. Była erygowana w XIII w. Jej proboszczem jest ks. Piotr Hebda.
Cerkiew pod wezwaniem św. Jerzego w Ząbkowicach Śląskich – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Wrocław diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia mieści się przy ulicy Kłodzkiej.
Parafia św. Wawrzyńca w Osinie Wielkiej – znajduje się w dekanacie Ziębice w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w XIII wieku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Artur Ćwirta RM.
Parafia św. Barbary w Stoszowicach znajduje się w dekanacie Ząbkowice Śląskie Południe w diecezji świdnickiej. Była erygowana w XIII w. Jej administratorem jest ks. Marian Maluk.

Strony