Srebrna Góra

0

Srebrna Góra - wieś sołecka w województwie dolnośląskim, w gminie Stoszowice.

Warto zobaczyć

Twierdza Srebrnogórska (niem. Festung Silberberg) — twierdza wzniesiona w latach 1765–1777 w okolicach Srebrnej Góry. Jeden z największych tego typu obiektów w Europie.
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Ząbkowice Śląskie-Południe diecezji świdnickiej.
Łysa Góra (598 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Grzbiecie Zachodnim Gór Bardzkich.
Ostróg (niem. Spitzberg, 627 m n.p.m.) – góra w południowo-zachodniej Polsce w Sudetach Środkowych na Grzbiecie Zachodnim Gór Bardzkich.
Wilcza Góra (niem. Groß Wiltscherberg, 663 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Bardzkich.
Przełęcz Wilcze Rozdroże – przełęcz na wysokości 592 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Bardzkich. Przełęcz położona jest w północno-zachodniej części Grzbietu Zachodniego Gór Bardzkich, około 1,1 km na południowy zachód od centrum miejscowości Żdanów.
Przełęcz Srebrna (niem. Silberbergpass) – przełęcz górska w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, rozdzielająca Góry Sowie od Gór Bardzkich.