Powiat trzebnicki - Religia

Strony

Trzebnica, Jana Pawła II 3
Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy – zespół klasztorny wraz z bazyliką pod wezwaniem św. Jadwigi i św. Bartłomieja, będący co najmniej od początku XIV w. sanktuarium w związku z obecnością w bazylice grobu świętej Jadwigi.
Trzebnica, Księdza Wawrzyńca Bochenka 30
Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Wysokim Kościele znajduje się w dekanacie trzebnickim w archidiecezji wrocławskiej. Jej proboszczem jest ks. Józef Sadkiewicz SDS. Obsługiwana przez Salwatorianów. Erygowana w 1972.
Uraz, Wolności 6
Kościół św. Michała Archanioła w Urazie – rzymskokatolicki kościół parafialny w podwrocławskim Urazie, gmina Oborniki Śląskie.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bagnie znajduje się w dekanacie dolnobrzeskim w archidiecezji wrocławskiej. Jej proboszczem jest ks. Grzegorz Skałecki SDS a katechetą ks. Maciej Borowski SDS. Obsługiwana przez Salwatorianów. Erygowana w 1945. Mieści się pod numerem 31.
Parafia św. Marcina w Barkowie – parafia rzymskokatolicka w Barkowie, w dekanacie Prusice w archidiecezji wrocławskiej.
Parafia św. Jana Chrzciciela - parafia rzymskokatolicka w Powidzku, leżąca na terenie archidiecezji wrocławskiej, w dekanacie Prusice, w miejscowości Powidzko, położonej w województwie dolnośląskim, powiecie trzebnickim, w gminie Żmigród.
Prusice, Kościelna 3
Kościół świętego Jakuba Apostoła – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Prusice archidiecezji wrocławskiej.
Żmigród, Tadeusza Kościuszki 9
Cerkiew pod wezwaniem św. Jerzego w Żmigrodzie – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Wrocław diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Parafia Trójcy Świętej – parafia rzymskokatolicka w Żmigrodzie, w dekanacie Prusice, w archidiecezji wrocławskiej.
Skokowa, Kościelna 1
Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Skokowej – rzymskokatolicka parafia pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Skokowej w powiecie trzebnickim w województwie dolnośląskim, należąca do dekanatu Prusice w archidiecezji wrocławskiej.
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzeszowie - znajduje się w dekanacie Wrocław północ I (Osobowice) w archidiecezji wrocławskiej. Jej proboszczem jest ks. mgr lic. Jan Bernaś RM. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Erygowana w 1994 roku.
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Rościsławicach – znajduje się w dekanacie Brzeg Dolny w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 2001 roku. Obsługiwana przez księży Salwatorian. Jej proboszczem jest od momentu jej erygowania ks. mgr Andrzej Plewa RM
Oborniki Śląskie, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 25
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Obornikach Śląskich – rzymskokatolicki kościół parafialny w Obornikach Śląskich, w województwie dolnośląskim. Należy do dekanatu Prusice Archidiecezji wrocławskiej.
Prusice, Powstańców Śląskich 8
Kościół Chrystusa Króla w Prusicach – kościół w Prusicach wybudowany w stylu neoromańskim z cegły licówki.

Strony