Powiat milicki - Religia

Milicz, Łowiecka 1
Kościół świętej Anny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Milicz archidiecezji wrocławskiej. Znajduje się w południowej dzielnicy miasta - Karłowie.
Kościół Matki Bożej Częstochowskiej – rzymskokatolicki kościół pomocniczy należący do parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sułowie.
Sułów, Kościelna 6
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Milicz archidiecezji wrocławskiej.
Kościół rzymskokatolicki pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu – rzymskokatolicki (od 1945 roku) kościół parafialny w Miliczu.
Kościół św. Antoniego Padewskiego – zabytkowy neogotycki kościół rzymskokatolicki zlokalizowany w Gądkowicach w gminie Milicz.
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pakosławsku – znajduje się w dekanacie Milicz w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1972 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Krzysztof Tomczak.
Wierzchowice, Kościelna 21
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wierzchowicach – znajduje się w dekanacie Milicz w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1971 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest Ks. mgr Mariusz Kopras RM.
Milicz, Kościelna 5
Kościół świętego Michała Archanioła – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Milicz archidiecezji wrocławskiej.
Parafia Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Krośnicach znajduje się w dekanacie Milicz w archidiecezji wrocławskiej. Jej proboszczem jest ks. Andrzej Buryła. Obsługiwana przez kapłana archidiecezjalnego. Erygowana w 1988.
Cieszków, Ludwika Waryńskiego 7
Parafia Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Cieszkowie – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Zduny diecezji kaliskiej. Została utworzona w 1834. Mieści się przy ulicy Waryńskiego w Cieszkowie. Prowadzą ją Salezjanie.