Powiat dzierżoniowski - Religia

Strony

Dzierżoniów, Wzgórze Ojca Świętego Jana Pawła II 1
Parafia Królowej Różańca Świętego w Dzierżoniowie znajduje się w dekanacie dzierżoniowskim w diecezji świdnickiej. W latach 1984-1987 wzniesiono tu kaplicę mszalną. 1 września 1988 erygowano parafię pw. Królowej Różańca Świętego, wydzielając osiedla Jasne i Różane z parafii św. Jerzego oraz os.
Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Jaźwinie znajduje się w dekanacie dzierżoniowskim w diecezji świdnickiej. Była erygowana w XIV w. Jej proboszczem jest ks. Stanisław Kucharski.
Pieszyce, Księdza Prałata Franciszka Bieleckiego 1
Kościół świętego Antoniego z Padwy – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Bielawa diecezji świdnickiej.
Bielawa, Plac Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Bielawa diecezji świdnickiej.
Bielawa, Plac Kościelny 3a
Kościół Bożego Ciała – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Bielawa diecezji świdnickiej.
Dzierżoniów, Nowowiejska 74a
Kościół Chrystusa Króla – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Dzierżoniów diecezji świdnickiej.
Niemcza, Plac Mieszka I 6
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Piława Górna diecezji świdnickiej.
Kościół Maryi Matki Kościoła – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Dzierżoniów diecezji świdnickiej.
Kościół świętego Jerzego – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Dzierżoniów diecezji świdnickiej.
Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Gilowie znajduje się w dekanacie piławskim w diecezji świdnickiej. Była erygowana w XIV w. Jej proboszczem jest ks. Grzegorz Jakuszewski.
Dzierżoniów, Krasickiego 28
Synagoga w Dzierżoniowie – synagoga znajdująca się w Dzierżoniowie przy ulicy ulicy Ignacego Krasickiego 28.

Strony