Gmina Oborniki Śląskie

0

Gmina Oborniki Śląskie - gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie trzebnickm.

Warto zobaczyć

Zamek w Urazie – zamek znajdujący się w miejscowości Uraz w województwie dolnośląskim, w powiecie trzebnickim, w gminie Oborniki Śląskie.
Pałac w Bagnie – wybudowany w początku XVIII w. w Bagnie.
Pęgów, Główna 83
Pałac w Pęgowie – wybudowany w 1907 r. w Pęgowie.
Pałac w Wielkiej Lipie – wybudowany w XIX w. w Wielkiej Lipie.
Uraz, Wolności 6
Kościół św. Michała Archanioła w Urazie – rzymskokatolicki kościół parafialny w podwrocławskim Urazie, gmina Oborniki Śląskie.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bagnie znajduje się w dekanacie dolnobrzeskim w archidiecezji wrocławskiej. Jej proboszczem jest ks. Grzegorz Skałecki SDS a katechetą ks. Maciej Borowski SDS. Obsługiwana przez Salwatorianów. Erygowana w 1945. Mieści się pod numerem 31.
Pałac w Bagnie – wybudowany w 1913 r. w Bagnie.
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Rościsławicach – znajduje się w dekanacie Brzeg Dolny w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 2001 roku. Obsługiwana przez księży Salwatorian. Jej proboszczem jest od momentu jej erygowania ks. mgr Andrzej Plewa RM
Oborniki Śląskie, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 25
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Obornikach Śląskich – rzymskokatolicki kościół parafialny w Obornikach Śląskich, w województwie dolnośląskim. Należy do dekanatu Prusice Archidiecezji wrocławskiej.
Pałac w Siemianicach – wybudowany w 1906 r. w Siemianice.