Gmina Gromadka

0

Gmina Gromadka - gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie bolesławieckm.

Warto zobaczyć

Pałac w Modle – pałac dworski wybudowany w latach 1564-1567 we wsi Modła.
Parafia św. Piotra i Pawła w Osłej – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Bolesławiec Wschód w diecezji legnickiej. Erygowana w 1958 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Jan Trznadel.
Gromadka, Osiedlowa 1
Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Gromadce – znajduje się w dekanacie bolesławieckim wschodnim w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Józef Adamowicz. Mieści się przy ulicy Słowackiego w Gromadce. W skład parafii wchodzą trzy kościoły, tj.:
Góra Polaków (niem. Polackenberg) – niewielkie, śródleśne wzniesienie (153,6 m n.p.m.) zlokalizowane w Puszczy Dolnej około 2,5 km na północ od miejscowości Wierzbowa, nieopodal południowego fragmentu Wałów Śląskich, na północnych rubieżach historycznego i obecnego powiatu bolesławieckiego.
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Wierzbowej - budynek szachulcowy czyli z drewna i gliny, o konstrukcji słupowo-ramowej, wzniesiony przez gminę ewangelicką dawnego Ruckenwaldau (Wierzbowej) w roku 1756.