Powiat bolesławiecki - Kościoły

Strony

Parafia Najświętszego Zbawiciela w Kraśniku Dolnym – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Bolesławiec Wschód w diecezji legnickiej. Erygowana w 1305 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Roman Borecki.
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Warcie Bolesławieckiej – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Bolesławiec Wschód w diecezji Legnickiej.
Bolesławiec, Kościelna 1a
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Mikołaja w Bolesławcu - rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Bolesławcu przy ulicy Kościelnej.
św. Jana Nepomucena w Żeliszowie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Bolesławiec Wschód w diecezji legnickiej. Erygowana w 1972 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Romuald Glapa.
Parafia św. Piotra i Pawła w Osłej – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Bolesławiec Wschód w diecezji legnickiej. Erygowana w 1958 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Jan Trznadel.
Parafia św. Jadwigi w Tomaszowie Bolesławieckim – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Bolesławiec Wschód w diecezji legnickiej. Erygowana w 1558 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Andrzej Łuczyński.
Bolesławiec, Plac Zamkowy 1b
Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu - rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Bolesławcu przy Placu Zamkowym.
Gromadka, Osiedlowa 1
Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Gromadce – znajduje się w dekanacie bolesławieckim wschodnim w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Józef Adamowicz. Mieści się przy ulicy Słowackiego w Gromadce. W skład parafii wchodzą trzy kościoły, tj.:
Kościół ewangelicki w Żeliszowie – nieużywany od 1945 kościół ewangelicki, zabytek epoki wczesnego klasycyzmu. Znajduje się na południowo-zachodnim skraju miejscowości Żeliszów (niem. Giersdorf) w powiecie bolesławieckim.
Kościół św. Michała Archanioła w Raciborowicach Górnych – rzymskokatolicki kościół parafialny w Raciborowicach Górnych, gmina Warta Bolesławiecka.
Bolesławiec, Ceramiczna 1a
Kościół Matki Bożej Różańcowej w Bolesławcu – rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Bolesławcu, przy ulicy Ceramicznej.
Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Ławszowej – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Bolesławiec Zachód w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. mgr Zbigniew Domiński. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana w 1988 roku.

Strony