Powiat legnicki - Kościoły

Strony

Legnickie Pole, Świętej Jadwigi 4
Kościół świętej Jadwigi w Legnickim Polu – kościół we wsi Legnickie Pole, w województwie dolnośląskim. Jest on siedzibą parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jadwigi Śląskiej i centralnym elementem byłego zespołu klasztornego Benedyktynów.
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszotarach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Legnica Katedra w diecezji legnickiej. Erygowana w 1972 z podziału parafii św. Jana Chrzciciela w Legnicy.
Kościół św. Andrzeja w Prochowicach - nieużywana, zabytkowa świątynia katolicka zlokalizowana w Prochowicach przy ul. Legnickiej róg Kopernika.
Cerkiew Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Zamienicach – cerkiew greckokatolicka w Zamienicach, w województwie dolnośląskim.
Miłkowice, Słoneczna 2
Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Miłkowicach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie chojnowskim w diecezji legnickiej.
Parafia św. Antoniego Padewskiego w Niedźwiedzicach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Chojnów w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. mgr Piotr Mianowski. Erygowana w 1992.
Parafia pw. Świętego Jana Chrzciciela w Prochowicach znajduje się w dekanacie prochowickim w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Tadeusz Dąbski. Erygowana w 1335.
Chojnów, Jarosława Dąbrowskiego 17
Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Chojnowie – znajduje się w dekanacie chojnowskim w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Mirosław Makowski. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana w 1945.
Kościół św. Piotra i Pawła w Chojnowie często nazywany "Dużym Kościołem", jak sama nazwa wskazuje jest największą i najważniejszą świątynią w Chojnowie. Stoi we wschodniej stronie Rynku i jest widoczny z całego Chojnowa i okolic.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ulesiu – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Legnica Zachód w diecezji legnickiej. Erygowana w 1979.
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Grzymalinie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Chojnów w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Stanisław Stróżyński. Erygowana w 1985.
Parafia Matki Bożej Różańcowej w Okmianach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Chojnów w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. mgr Adam Terlecki. Erygowana w 1953.
Parafia św. Michała Archanioła w Koskowicach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Legnica Wschód w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Erygowana w 1923.

Strony