Powiat głogowski - Kościoły

Strony

Kościół św. Mikołaja – historyczny kościół parafialny pod wezwaniem św. Mikołaja, który był najważniejszą świątynią lewobrzeżnego Głogowa.
Kościół pw. Bożego Ciała – późnobarokowy kościół znajdujący się na głogowskiej starówce, niedaleko ratusza.
Głogów, Okrężna 16
Kościół pw. św. Wawrzyńca w Głogowie - rzymskokatolicki kościół położony w Głogowie.
Kościół pod wezwaniem Świętego Michała w Nielubi - jeden z dwóch kościołów w Nielubi
Głogów, Wróblin Głogowski
Kościół Świętej Heleny w Głogowie – zabytkowy kościół filialny znajdujący się w opuszczonej dzielnicy Głogowa – Wróblinie Głogowskim. Należy do parafii Bożego Ciała w Brzegu Głogowskim.
Kościół pw. św. Wawrzyńca w Rapocinie to nieużytkowana obecnie świątynia, wzniesiona w stylu gotyckim, na przełomie XIV i XV wieku.
Głogowska kolegiata – kościół położony na terenie parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Wznosi się nad najstarszą dzielnicą Głogowa – Ostrowem Tumskim. W chwili obecnej jest odbudowywana po zniszczeniach II wojny światowej.
Kościół Bożego Ciała w Brzegu Głogowskim – kościół parafialny znajdujący się w Brzegu Głogowskim, na terenie gminy Żukowice, w powiecie głogowskim.
Cerkiew pod wezwaniem św. Maksyma Gorlickiego w Głogowie – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Lubin diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia znajduje się przy ulicy Bolesława Krzywoustego 2.
Kościół św. Piotra – nieistniejąca już bazylika w Głogowie. Fundamenty romańskiej budowli znajdują się w odległości ok. 200 m na południe od Zamku Książąt Głogowskich. Składają się na nie fundamenty półkolistych absyd oraz prezbiterium.
Kościół pw. św. Jadwigi Śląskiej w Żukowicach
Głogów, Staromiejska
Cerkiew Świętego Michała Archanioła w Głogowie – cerkiew greckokatolicka w Głogowie, w województwie dolnośląskim. Jest to współczesna kaplica o architekturze bizantyjskiej, wybudowana w latach 2001-2002. Wewnątrz mieści się skromny ikonostas. Świątynia mieści się przy ulicy Staromiejskiej.
Kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Królowej Polski w Głogówku istnieje od 1948 roku.
Parafia Matki Bożej Bolesnej w Białołęce – parafia rzymskokatolicka we wsi Białołęka, w gminie Pęcław, należąca do dekanatu Głogów – św. Mikołaja diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, metropolii szczecińsko-kamieńskiej w Polsce, erygowana w dniu 15 września 1978 roku.
Kościół parafialny pw. św. Marcina w Kotli

Strony