Wałbrzych - Kościoły

Wałbrzych, Jana Pawła II 1
Parafia Podwyższenie Krzyża Świętego w Wałbrzychu – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w dekanacie Wałbrzych (zachód) w diecezji świdnickiej. Została erygowana w 1981. Proboszczem parafii jest ks. prałat Andrzej Raszpla.
Wałbrzych, Plac Kościelny 1
Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Wałbrzychu - najstarsza świątynia miasta. Mieści się przy Placu Kościelnym.
Wałbrzych, Stanisława Moniuszki 21
Kolegiata Najświętszej Maryi Panny Bolesnej i św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu – siedziba dekanatu i centralna świątynia Wałbrzycha. W dniu 3 maja 2010 została podniesiona do godności kolegiaty.
Wałbrzych, 11 Listopada 9
Kościół pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Wałbrzychu – kościół o układzie bazylikowym wybudowany w stylu neogotyckim z dostawioną z boku wieżą o podstawie kwadratu z hełmem iglicowym pokrytym miedzianą blachą w karo.
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wałbrzychu – rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Wałbrzychu, przy ulicy Orkana, w dzielnicy Poniatów.
Kościół Zesłania Ducha Świętego w Wałbrzychu – polskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Wałbrzychu, przy ulicy Garbarskiej, w dzielnicy Centrum.
Wałbrzych, Henryka Wieniawskiego 6
Kościół św. Anny w Wałbrzychu - rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Wałbrzychu, przy ulicy Wieniawskiego, w dzielnicy Szczawienko. Świątynia została wybudowana w XVI wieku, przebudowana w latach 1818, 1882 oraz 1964-1966. Dwukrotnie spalony w 1697 i 1816.
Wałbrzych, Gen. Andersa 122
Kościół Świętego Jerzego i Matki Bożej Różańcowej w Wałbrzychu - rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Wałbrzychu, przy ulicy generała Władysława Andersa, w dzielnicy Biały Kamień. Wybudowany w latach 1894-1898, konsekrowany w 1899. Reprezentuje styl neogotycki z wnętrzem neoromańskim.
Wałbrzych, Świętego Józefa 1
Kościół św. Józefa Oblubieńca w Wałbrzychu - rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Wałbrzychu, przy ulicy św. Józefa, w dzielnicy Sobięcin.
Wałbrzych, Podgórze, Władysława Reymonta
Cerkiew pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Wałbrzychu – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Wrocław diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia mieści się przy ulicy Władysława Reymonta, w dzielnicy Podgórze II (górne).
Wałbrzych, Plac Kościelny 4a
Kościół Zbawiciela w Wałbrzychu – świątynia należy do parafii ewangelicko-augsburskiej i mieści się na Placu Kościelnym tuż obok wałbrzyskiego rynku. W miejscu, w którym teraz stoi okazały budynek sakralny znajdował się wcześniej mały kościół, który wybudowany został w pierwszej połowie XVIII wieku.
Wałbrzych, Adama Asnyka 12a
Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wałbrzychu – znajduje się w dekanacie wałbrzyskim południowym w diecezji świdnickiej. Była erygowana 27 czerwca 1989 r. Jej pierwszym proboszczem był ks. - mgr prałat Kazimierz Marchaj. Obecnym proboszczem jest ks.
Wałbrzych, 11 Listopada 61
Kościół świętej Barbary – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Wałbrzych-Północ diecezji świdnickiej. Znajduje się w dzielnicy Stary Zdrój.
Wałbrzych, Poznańska 7
Kościół świętego Franciszka z Asyżu – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Wałbrzych-Południe diecezji świdnickiej. Znajduje się w dzielnicy Podgórze.
Wałbrzych, Aleja Podwale 2a
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wałbrzychu – parafia w dekanacie wałbrzyskim zachodnim, w diecezji świdnickiej, erygowana 28 czerwca 1994 roku. Kościół parafialny został wybudowany w ciągu 5 lat. Jej drugim proboszczem jest ks.
Wałbrzych, Odlewnicza 1
Kościół świętego Józefa Robotnika – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Wałbrzych-Północ diecezji świdnickiej. Znajduje się w dzielnicy Piaskowa Góra.
Wałbrzych, Prymasa Stefana Wyszyńskiego 20
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Wałbrzych-Północ diecezji świdnickiej. Znajduje się w dzielnicy Piaskowa Góra.