Powiat wołowski - Kościoły

Strony

Kościół parafialny p.w. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Brzegu Dolnym
Kościół cmentarny p.w. Wszystkich Świętych w Brzegu Dolnym-Warzyniu.
Cerkiew pod wezwaniem św. Dymitra w Starym Wołowie – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Wrocław diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Parafia św. Marcina w Krzelowie - parafia rzymskokatolicka w Krzelowie, w dekanacie Wołów, w archidiecezji wrocławskiej.
Wołów, Hugo Kołłątaja 2
Kościół parafialny pw. św. Karola Boromeusza w Wołowie.
Wołów, Księdza Franciszka Bosaka 21
Kościół parafialny pw. św. Wawrzyńca w Wołowie.
Wińsko, Kościelna 4
Parafia Świętego Michała Archanioła w Wińsku znajduje się w dekanacie wołowskim w archidiecezji wrocławskiej. Jej proboszczem jest ks. Czesław Krochmal. Obsługiwana przez kapłana archidiecezjalnego. Erygowana w XIII wieku.
Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Piskorzynie – znajduje się w dekanacie Wołów w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1972 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Andrzej Pajdak RM.
Wołów, Piłsudskiego
Cerkiew Opieki Najświętszej Maryi Panny w Wołowie – cerkiew greckokatolicka w Wołowie, w województwie dolnośląskim mieści się w dawnej kaplicy cmentarnej pw. św. Krzyża z 1678 r. , przebudowanej i powiększonej na początku XX w. Znajduje przy ulicy Józefa Piłsudskiego.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Lubiążu — nieczynna świątynia, perła sztuki barokowej i mauzoleum Piastów śląskich w kompleksie opactwa cysterskiego w Lubiążu, w gminie Wołów na Dolnym Śląsku.
Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Moczydlnicy Klasztornej – znajduje się w dekanacie Wołów w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w XIV wieku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr lic. Jan Sienkiewicz. ↑ ↑
Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Małowicach – znajduje się w dekanacie Wołów w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1991 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Jan Mazur RM .
Kościół filialny p.w. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Mojęcicach, należy do parafii w Stobnie.
Parafia św. Michała Archanioła w Smogorzowie Wielkim – znajduje się w dekanacie Wołów w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w XIV wieku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Józef Więcławek RM.
Parafia Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel w Głębowicach – znajduje się w dekanacie Wołów w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w XIV wieku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr lic. Jarosław Olejnik RM dziekan.

Strony