Głogów - Kościoły

Kościół św. Mikołaja – historyczny kościół parafialny pod wezwaniem św. Mikołaja, który był najważniejszą świątynią lewobrzeżnego Głogowa.
Kościół pw. Bożego Ciała – późnobarokowy kościół znajdujący się na głogowskiej starówce, niedaleko ratusza.
Głogów, Okrężna 16
Kościół pw. św. Wawrzyńca w Głogowie - rzymskokatolicki kościół położony w Głogowie.
Głogowska kolegiata – kościół położony na terenie parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Wznosi się nad najstarszą dzielnicą Głogowa – Ostrowem Tumskim. W chwili obecnej jest odbudowywana po zniszczeniach II wojny światowej.
Głogów, Wróblin Głogowski
Kościół Świętej Heleny w Głogowie – zabytkowy kościół filialny znajdujący się w opuszczonej dzielnicy Głogowa – Wróblinie Głogowskim. Należy do parafii Bożego Ciała w Brzegu Głogowskim.
Cerkiew pod wezwaniem św. Maksyma Gorlickiego w Głogowie – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Lubin diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia znajduje się przy ulicy Bolesława Krzywoustego 2.
Kościół św. Piotra – nieistniejąca już bazylika w Głogowie. Fundamenty romańskiej budowli znajdują się w odległości ok. 200 m na południe od Zamku Książąt Głogowskich. Składają się na nie fundamenty półkolistych absyd oraz prezbiterium.
Głogów, Staromiejska
Cerkiew Świętego Michała Archanioła w Głogowie – cerkiew greckokatolicka w Głogowie, w województwie dolnośląskim. Jest to współczesna kaplica o architekturze bizantyjskiej, wybudowana w latach 2001-2002. Wewnątrz mieści się skromny ikonostas. Świątynia mieści się przy ulicy Staromiejskiej.
Głogów, Balwierska
Łódź Chrystusowa – klasycystyczny, nieistniejący już ewangelicki kościół w Głogowie.
Kościół pw. św. Klemensa Hofbauera w Głogowie położony przy ul. Sikorskiego 23, tamtejsza parafia należy do dekanatu Głogów – NMP Królowej Polski w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Głogowie - współczesna świątynia katolicka, kościół parafialny parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Głogowie.
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Głogowie - zbudowany w roku 1910 przez budowniczego Michaela w stylu neogotyckim.
Głogów, Królowej Jadwigi 1
Kościół Miłosierdzia Bożego w Głogowie – rzymskokatolicka świątynia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Głogowie, w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Głogów, Fryderyka Chopina 55
Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów w Głogowie – zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów znajdujący się w Głogowie, przy ulicy Chopina 55. Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę o godzinie 11:00 i czwartek o godzinie 18:00.
Kościół św. Maksymiliana Marii Kolbego w Głogowie kościół mieści się w budynku powstałym w 1922 roku , który do momentu powstania parafii pełnił rolę kaplicy cmentarnej sąsiadującego cmentarza miejskiego w Głogowie. Kościół mieści się przy ulicy Legnickiej. Od 1995 świątynia parafialna.