Gmina Sobótka - Atrakcje

Strony

Kościół świętej Anny – rzymskokatolicki kościół pomocniczy należący do parafii św. Jakuba Apostoła w Sobótce.
Kaplica Najświętszej Maryi Panny Dobrej Rady w Sulistrowiczkach (Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Dobrej Rady) – rzymskokatolicka kaplica filialna parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowiczkach, w gminie Sobótka, wotum 46.
Sobótka, Świętego Jakuba 10
Kościół świętego Jakuba Apostoła – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Sobótka archidiecezji wrocławskiej.
Zamek w Rogowie Sobóckim – obiekt wybudowany w XVI w., w miejscowości Rogów Sobócki.
Rezerwat przyrody Łąka Sulistrowicka – rezerwat florystyczny, położony na północny wschód od Raduni, powyżej wsi Sulistrowiczki. Zajmuje powierzchnię 26,4 ha. Jego flora odznacza się znacznym bogactwem gatunkowym (237 gatunków roślin naczyniowych) i dużą różnorodnością.
Sobótka, Al. Jana Pawła II 7
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Sobótka archidiecezji wrocławskiej. Znajduje się w zachodniej części Sobótki – Sobótce-Górce.
Ślęża (łac. Monte Silentii XIII w., w latach 1945-1948 Sobótka, niem. Zobtenberg – dokładne tł. Góra Sobótka) – najwyższy szczyt Masywu Ślęży i całego Przedgórza Sudeckiego, wznoszący się na wysokość 718 m n.p.m.
Parafia św. Jana Chrzciciela w Rogowie Sobóckim – znajduje się w dekanacie Sobótka w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w XV wieku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Zbigniew Dąbrowski.
Pałac w Świątnikach – obiekt wybudowany w XVIII w., w miejscowości Świątniki w miejscu renesansowego dworu z końca XVII w.
Dom Turysty PTTK na Ślęży - obiekt turystyczny (do niedawna schronisko turystyczne) położony na szczycie Ślęży, na wysokości 718 metrów n.p.m., noszący imię Romana Zmorskiego.
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na Ślęży – zabytkowy kościół pomocniczy Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach, znajdujący się na szczycie Ślęża.
Rezerwat Góra Radunia – założony w 1958 roku rezerwat florystyczny na górze Radunia, w gminie Sobótka, powiecie wrocławskim, woj. dolnośląskim. Obejmuje szczytowe partie Raduni o łącznej powierzchni 44,18 ha.
Mirosławice, Kryształowicka 2
Pałac w Mirosławicach – obiekt wybudowany w początkach XIX wieku.

Strony