Powiat wrocławski - Sanktuaria

Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Świętej Katarzynie (Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Świętej Katarzynie) – rzymskokatolicki kościół parafialny w Świętej Katarzynie, w gminie Siechnice.
Kościół świętej Anny – rzymskokatolicki kościół pomocniczy należący do parafii św. Jakuba Apostoła w Sobótce.
Kaplica Najświętszej Maryi Panny Dobrej Rady w Sulistrowiczkach (Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Dobrej Rady) – rzymskokatolicka kaplica filialna parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowiczkach, w gminie Sobótka, wotum 46.
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Sośnicy – kościół katolicki zlokalizowany w centrum Sośnicy, w gminie Kąty Wrocławskie.
Kościół św. Wawrzyńca w Wojnowicach – rzymskokatolicki kościół filialny Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Czernicy, znajdujący się we wsi Wojnowice w powiecie wrocławskim.
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Sośnicy – znajduje się w dekanacie Kąty Wrocławskie w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w XIV wieku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. prof. dr hab. Mieczysław Kogut Kan. hon. Kap. Katedr.. ↑ ↑