Mokotów

0

Mokotów – dzielnica Warszawy położona w lewobrzeżnej części miasta, o charakterze mieszkaniowym, w której znajdziemy dużo zieleni i parków.

Warto zobaczyć

Królikarnia – klasycystyczny pałac w Warszawie położony przy ul. Puławskiej 113a na Mokotowie na skarpie wiślanej. Jego nazwa pochodzi z czasów saskich, kiedy to znajdował się tu zwierzyniec, w którym polowano na króliki.
Pałac Szustra (Pałacyk Szustra, Pałacyk Lubomirskich) – pałac na terenie Warszawy, znajdujący się w dzielnicy Mokotów przy ul. Morskie Oko 2 (dawniej przy ul. Puławskiej 55/57). Obecnie mieści się w nim siedziba Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego im. Stanisława Moniuszki.
Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie – kościół – sanktuarium pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli znajdujące się u zbiegu ulic Boboli i Rakowieckiej (pod numerem 61) w warszawskiej dzielnicy Mokotów.
Kościół św. Michała Archanioła - świątynia rzymskokatolicka mieszcząca się przy ul. Puławskiej 95 w dzielnicy Mokotów w Warszawie. Powstał w miejscu zniszczonego pod koniec II wojny światowej kościoła Narodzenia Najświętszej Marii Panny.
Kościół św. Antoniego z Padwy na Czerniakowie - kościół parafialny Parafii św. Bonifacego na Czerniakowie w Warszawie w dzielnicy Mokotów przy ulicy Czerniakowskiej.
Kościół pw. św. Kazimierza w Warszawie (Mokotów) znajduje się w Warszawie na Mokotowie przy ul. Chełmskiej 21a w dzielnicy Mokotów, siedziba Zgromadzenia Zmartwychwstańców.
Pole Mokotowskie – duży (68,54 ha) kompleks parkowy niedaleko centrum Warszawy, znajdujący się na terenie trzech dzielnic – Mokotowa, Ochoty i Śródmieścia. Jego granice wyznaczają ulice: Żwirki i Wigury, Rokitnicka, Ondraszka, Trasa Łazienkowska (Wawelska i al.