Ursynów

0

Ursynów - dzielnica lewobrzeżnej Warszawy, położona w południowej części miasta.

Warto zobaczyć

Warszawa, Ursynów, Nowoursynowska 166
Pałac Krasińskich – pałac znajdujący się na warszawskim Ursynowie przy ul. Nowoursynowskiej 166.
Warszawa, Ursynów, Nowoursynowska 84
Zespół pałacowo-parkowy w Natolinie (Park Natoliński) – mieści się w Warszawie przy ul. Nowoursynowskiej 84 na terenie dzielnicy Wilanów.
Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego – najstarszy kościół na wysokim Ursynowie w Warszawie należący do jednej z najliczniejszych parafii w Polsce. W kościele znajduje się obraz Matki Boskiej Ursynowskiej Wytrwale Szukającej koronowany koronami prymasowskimi przez kardynała Józefa Glempa.
Cmentarz w Grabowie – rzymskokatolicki cmentarz położony formalnie na terenie osiedla Wyczółki, lecz będący w istocie cmentarzem parafialnym grabowskiej parafii pw. św. Zofii Barat. Znajduje się przy granicznej ulicy Poloneza.
Dąb Mieszko I – pomnik przyrody, dąb szypułkowy, jedno z najstarszych drzew w Polsce, drugi pod względem wielkości dąb szypułkowy Mazowsza po Upartym Mazurze . Znajduje się w warszawskiej dzielnicy Ursynów, przy odcinku ul.
Parafia Świętej Zofii Barat w Grabowie – parafia rzymskokatolicka w Warszawie (dekanat ursynowski). Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Parafia została erygowana w 1952. Kościół parafialny wybudowany w latach sześćdziesiątych XX wieku.