Wilanów

0

Wilanów (łac. Villa Nova) - dzielnica Warszawy położona po lewej stronie Wisły w południowej części miasta.

Warto zobaczyć

Warszawa, Wilanów, Stanisława Kostki Potockiego 10
Pałac w Wilanowie – pałac królewski w Warszawie, na Wilanowie Królewskim, barokowy, wzniesiony w latach 1681–1696 dla króla Jana III Sobieskiego i Marii Kazimiery według projektu Augustyna Locciego, skrzydła boczne dobudowano w latach 1723–1729; mieści Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.
Kościół św. Elżbiety w Powsinie – kościół parafialny i jednocześnie Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powsinie. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych - województwo mazowieckie (pol.). 30 września 2014. .
Rezerwat przyrody Morysin – utworzony w 1996 r. krajobrazowy rezerwat przyrody położony w Warszawie w dzielnicy Warszawa-Wilanów, położony między Jeziorem Wilanowskim, rzeką Wilanówką i Kanałem Sobieskiego na terenie obszaru Morysin.
Cmentarz w Wilanowie – rzymskokatolicki cmentarz w warszawskiej dzielnicy Wilanów. Znajduje się u zbiegu ulic Wiertniczej i Wilanowskiej.
Warszawa, Wilanów, Wiertnicza 103
Meczet w Warszawie – meczet znajdujący się w Warszawie, w dzielnicy Wilanów przy ulicy Wiertniczej 103. Jest obecnie jednym z pięciu wolno stojących, czynnych meczetów w Polsce.
Cmentarz w Powsinie – cmentarz rzymskokatolicki parafii św. Elżbiety na osiedlu Powsin warszawskiej dzielnicy Wilanów.
Cmentarz Powstańców Warszawy w Powsinie – cmentarz znajdujący się w warszawskiej dzielnicy Wilanów, na terenie Powsina. Sąsiaduje z katolickim cmentarzem w Powsinie.
Park Kultury w Powsinie - teren rekreacyjno-sportowy w Warszawie, położony administracyjnie w dzielnicy Ursynów, w sąsiedztwie Lasu Kabackiego i Ogrodu Botanicznego PAN.