Jaworzno - Szczyty

Rudna Góra – wzgórze o wysokości 307 m n.p.m. Znajduje się w Jaworznie w dzielnicy Jeleń.
Glinna Góra – wzgórze o wysokości 311 m n.p.m. Znajduje się w Jaworznie w dzielnicy Bory. Zobacz też: Glinna Góra
Celinowe Górki – wzgórze o wysokości 297 m n.p.m. Znajduje się w Jaworznie w dzielnicy Jeleń, na południe od Góry Koniówki.
Sodowa Góra – wzgórze o wysokości 327 m n.p.m. Znajduje się w Jaworznie w dzielnicy Góra Piasku, na południowo-wschodnim zboczu znajduje się Rezerwat sasanek.
Grodzisko – drugi co wysokości szczyt w Jaworznie (346 m n.p.m.), jak również najwyższy szczyt Pagórów Jaworznickich. W tym właśnie miejscu znajdowała się osada w czasach chrztu Polski, lecz w czasie potopu szwedzkiego została zrównana z ziemią.
Pańska Góra – wzgórze w Jaworznie (326,4 m n.p.m.) należący do Pagórów Jaworznickich. Wzgórze położone jest pomiędzy ulicami Obrońców Poczty Gdańskiej, Szpitalnej i Józefa Chełmońskiego, w północno wschodniej części dzielnicy Śródmieście na Osiedlu Pańska Góra.
Koniówki – wzgórze o wysokości 305 m n.p.m. Znajduje się w Jaworznie w dzielnicy Jeleń.
Staberek – wzgórze o wysokości 285 m n.p.m. Znajduje się w Jaworznie w dzielnicy Jeleń.
Góra Bielana – wzgórze o wysokości 305 m n.p.m. Znajduje się w Jaworznie w dzielnicy Bory, przy ul. Stromej.
Równa Góra – wzgórze o wysokości 318 m n.p.m. Znajduje się w Jaworznie. Na szczycie znajduje się krzyż.
Ruda Góra lub Rudna Góra – wzgórze w Jaworznie o wysokości 307 m n.p.m. położone w Pagórach Jaworznickich w północnej części dzielnicy Jeleń.
Pietruszowa – wzgórze o wysokości 308 m n.p.m. Znajduje się w Jaworznie, w dzielnicy Byczyna na południe od drogi krajowej nr 79.