Bielsko-Biała - Szczyty

Łysa Góra – szczyt w Beskidzie Małym o wysokości 653 m n.p.m. Rozpoczyna Pasmo Magurki Wilkowickiej, z którą sąsiaduje od południowego wschodu. Od strony północnej i zachodniej jej stoki opadają ku dolinom rzek: Białej i Straconki.
Dębowiec (niem. Seniorberg) – szczyt w Beskidzie Śląskim o wysokości 686 m n.p.m.
Trzy Lipki – wzgórze na Pogórzu Śląskim o wysokości 386 m n.p.m. położone w północnej części Bielska-Białej, w dzielnicy Stare Bielsko.
Przegibek – zalesiony szczyt we centralnej części grupy Czupla i Magurki Wilkowickiej w Beskidzkie Małym o wysokości 685 m n.p.m. Jego stoki opadają: południowe - w stronę Przełęczy Przegibek, zachodnie - w stronę doliny potoku Straconka, zaś wschodnie - w stronę doliny potoku Ponikiewka.
Czupel – zalesiony szczyt we północno-zachodniej części grupy Czupla i Magurki Wilkowickiej w Beskidzie Małym o wysokości 654 m n.p.m. Jego stoki południowe i zachodnie stoki opadają w stronę Straconki - dzielnicy Bielska-Białej.
Gaiki (808 m n.p.m.) – szczyt w Beskidzie Małym. Piesze szlaki turystyczne: Przełęcz Przegibek (663 m n.p.m.) Kopiec Lipnicki Żarnówka Mała – Hrobacza Łąka Porąbka