Wielkopolskie - Kaplice

Strony

Kalisz, Plac Świętego Józefa 7
Bazylika kolegiacka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kaliszu – kościół w Kaliszu, w Śródmieściu, przy placu św.
Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niedźwiadach – jedno z 33 sanktuariów na terenie diecezji kaliskiej. Zlokalizowane w Niedźwiadach, w gminie Żelazków, w powiecie kaliskim, przy granicy Kalisza. Sanktuarium mieści się w kaplicy przy klasztorze karmelitanek bosych pw.
Poznań, Winiary, Piątkowska 148
Zespół klasztorny Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej w Poznaniu – zabytkowy zespół klasztorny w Poznaniu, znajdujący się na terenie Winiar (w bezpośrednim sąsiedztwie Osiedla Powstańców Warszawy), przy ul. Piątkowskiej 148.
Poznań, Górczyn, Sielska 13
Zakład św. Łazarza w Poznaniu (obecnie Dom Opieki Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo) - zabytkowy zespół opiekuńczo-sakralny przy ul. Sielskiej 13 w Poznaniu, na Górczynie, prowadzony przez siostry Szarytki.
Kościół bł. Michała Kozala w Gnieźnie – neogotycki kościół wybudowany w roku 1894 i powstały według projektu Bruna (prawdopodobnie Bruno Schulza, niemieckiego architekta) jako kaplica szpitala psychiatrycznego Dziekanka, obecnie kościół katolickiej parafii pw. bł.
Kościół Świętego Krzyża we Wrześni - drewniany zabytkowy kościół (do 1966 jako kaplica) w północno-zachodniej części Wrześni, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim. Zlokalizowany na osiedlu Lipówka, przy ulicy Świętokrzyskiej, nad Jeziorem Wrzesińskim.
Poznań, Grunwaldzka 48
Kaplica ewangelicko-augsburska w Poznaniu – dawna neogotycka kaplica cmentarna, po II wojnie światowej wiele lat służąca jako świątynia parafii ewangelicko-augsburskiej w Poznaniu. Znajduje się przy ul. Grunwaldzkiej 48 w dzielnicy Grunwald, na terenie Parku Manitiusa. Została zbudowana w 1896 r.
Kościół Świętego Jakuba Większego w Kamieńcu – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Kamieniec w powiecie gnieźnieńskim.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Słomowie – rzymskokatolicka parafia w Słomowie, należy do dekanatu rogozińskiego archidiecezji gnieźnieńskiej. Powstała w 1396. Obecny kościół wybudowany w 1906 roku.
Kościół Świętego Rocha w Złotowie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Złotowie, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Złotów II diecezji bydgoskiej.
Kościan, pl. Niezłomnych 1
Kościół Pana Jezusa w Kościanie – rzymskokatolicki kościół parafialny parafii Świętego Ducha w Kościanie. Mieści się w Kościanie, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu kościańskiego archidiecezji poznańskiej.
Kaplica Świętej Rozalii w Sławnie – rzymskokatolicka kaplica cmentarna znajdująca się we wsi Sławno w powiecie gnieźnieńskim. Znajduje się na szlaku kościołów drewnianych wokół Puszczy Zielonka.
Kiszkowo, Gnieźnieńska 6
Kościół św. Jana Chrzciciela w Kiszkowie – drewniana świątynia w Kiszkowie (ul. Gnieźnieńska) w powiecie gnieźnieńskim pochodząca z 1733 roku, z barokowym wyposażeniem wnętrza pochodzącym z XVIII wieku. i rzeźbioną Pietą z XVII wieku.

Strony