Kujawsko-pomorskie - Kaplice

Strony

Bydgoszcz, Piaski, Piaski 113
Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Bydgoszczy – kaplica publiczna, szensztackie Sanktuarium Zawierzenia.
Włocławek, Aleja Fryderyka Chopina
Cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja we Włocławku – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Bydgoszcz diecezji łódzko-poznańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Kaplica św. Barbary w Rypinie – wzniesiona została z sosnowych bali, przed 1694 roku na ówczesnym przedmieściu Rypina za bramą sierpecką, zwanego Iwanami, w miejscu dawnego kościoła św. Wojciecha.
Toruń, Strumykowa 8
Kaplica ewangelicko-augsburska w Toruniu – kaplica znajdująca się w Toruniu przy ul. Strumykowej 8.
Toruń, Podgórna 69
Cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja w Toruniu – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Bydgoszcz diecezji łódzko-poznańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Pakość, Barcińska 60
Parafia pw. Pana Jezusa Ukrzyżowanego i MB Bolesnej w Pakości – jest jedną z 10 parafii leżących w granicach dekanatu barcińskiego.
Bydgoszcz, Gdańska 56
Kaplica sióstr Klarysek pw. Bożego Ciała - kościół położony w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej.
Domek loretański w Bydgoszczy – domek loretański, istniejący w latach 1682–1838 w Bydgoszczy, na terenie klasztoru i kościoła bernardynów. Bydgoska kaplica loretańska była jednym ze starszych obiektów tego rodzaju w Polsce.
Parafia Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Potulicach - rzymskokatolicka parafia we wsi Potulice. Erygowana w 1980 roku. Prowadzą ją księża Chrystusowcy.

Strony