Wielkopolskie - Klasztory

Strony

Opactwo cystersów w Lądzie – zabytkowy zespól klasztorny w Lądzie, dawny klasztor cystersów, obecnie placówka salezjanów – Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Salezjańskiego. Od 2009 uznany za Pomnik historii.
Poznań, Franciszkańska 1
Kościół św. Antoniego Padewskiego i klasztor franciszkanów konwentualnych w Poznaniu Prowincji Gdańskiej mieści się u podnóża Góry Przemysła (Góry Zamkowej).
Klasztor filipinów na Świętej Górze – zespół klasztorny filipinów wraz z barokowym kościołem pw. Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Filipa Neri zbudowanym na wzór weneckiej bazyliki Santa Maria della Salute w Głogówku koło Gostynia.
Owińska, Plac Przemysława 12
Klasztor Cysterek w Owińskach - dawny kościół i klasztor cysterek znajdujący się we wsi Owińska, w powiecie poznańskim, w gminie Czerwonak. Obecnie kościół służy jako świątynia parafialna, natomiast klasztor mieści Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych.
Koło, Klasztorna 1
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i klasztor bernardynów w Kole – późnogotycki i późnobarokowy kompleks z XV i XVIII wieku. Powstał z fundacji księżnej Anny Sochaczewskiej. Od XV wieku do 1716 r.
Klasztor franciszkanów w Woźnikach – zabytkowy klasztor i kościół franciszkanów, na terenie archidiecezji poznańskiej, w województwie wielkopolskim.
Opactwo Cystersów w Wieleniu Zaobrzańskim - dawny kościół Cystersów, znajdujący się we wsi Wieleń Zaobrzański, w województwie wielkopolskim.
Konwent cysterek w Ołoboku – zgromadzenie sióstr cysterek istniejące w latach 1211-1864 w Ołoboku (według Słownika Geograficznego Królestwa Polskiego).
Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niedźwiadach – jedno z 33 sanktuariów na terenie diecezji kaliskiej. Zlokalizowane w Niedźwiadach, w gminie Żelazków, w powiecie kaliskim, przy granicy Kalisza. Sanktuarium mieści się w kaplicy przy klasztorze karmelitanek bosych pw.
Klasztor franciszkanów w Kobylinie – klasztor franciszkanów, na terenie diecezji Kaliskiej, w województwie Wielkopolskim, wchodzący w skład prowincji Wniebowzięcia NMP Zakonu Braci Mniejszych w Polsce. Przyklasztorny kościół jednonawowy pw. Matki Bożej przy Żłóbku.
Poznań, Winiary, Piątkowska 148
Zespół klasztorny Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej w Poznaniu – zabytkowy zespół klasztorny w Poznaniu, znajdujący się na terenie Winiar (w bezpośrednim sąsiedztwie Osiedla Powstańców Warszawy), przy ul. Piątkowskiej 148.
Poznań, Górczyn, Sielska 13
Zakład św. Łazarza w Poznaniu (obecnie Dom Opieki Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo) - zabytkowy zespół opiekuńczo-sakralny przy ul. Sielskiej 13 w Poznaniu, na Górczynie, prowadzony przez siostry Szarytki.
Poznań, Śródka, Filipińska 4
Klasztor filipinów w Poznaniu – niewielki zespół klasztorny utrzymany w stylu późnobarokowym znajdujący się na poznańskiej Śródce przy ulicy Filipińskiej.
Wronki, Mickiewicza
Klasztor franciszkanów we Wronkach – klasztor franciszkanów, wchodzący w skład prowincji wielkopolskiej, na terenie archidiecezji poznańskiej, we Wronkach w województwie wielkopolskim.
Opactwo Cystersów w Przemęcie – kościół i klasztor pocysterski znajdujący się w Przemęcie, przy ulicy Opackiej.
Otorowo, Urszuli Ledóchowskiej

Strony