Zachodniopomorskie - Klasztory

Opactwo cystersów w Kołbaczu – zespół klasztorny pocysterski, XIII-XVI w., w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfińskim, w gminie Stare Czarnowo, we wsi Kołbacz nad Płonią. Jeden z najcenniejszych zabytków architektury gotyku ceglanego na Pomorzu Zachodnim.
Zespół klasztorny w Marianowie – zabudowania dawnego domu zakonnego cysterek w Marianowie, przekształconego następnie w dom pobytu dla pomorskich szlachcianek. W zakładzie tym przebywała przez ok. 15 lat (od 1604 do 1619), posądzana o czary, Sydonia von Borck.
Pełczyce, Starogardzka 13
Klasztor Cysterek w Pełczycach - dawny klasztor Cysterek znajdujący się w mieście Pełczyce, w województwie zachodniopomorskim. Położony jest na wzniesieniu nad Jeziorem Panieńskim.
Klasztor Dominikanów w Myśliborzu - jedyny klasztor dominikanów w Nowej Marchii. Miał formę czworoboku: trzy skrzydła zajmował klasztor, w jednym mieścił się kościół. Do naszych czasów zachował się kościół i jedno skrzydło klasztorne.
Dom zakonny cystersów w Winnikach - cysterska placówka duszpasterska w Winnikach w województwie zachodniopomorskim na terenie parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Runowie Pomorskim, filia opactwa wąchockiego, założona w 2005.
Klasztor Cysterek w Cedyni - dawny klasztor cysterek znajdujący się w mieście Cedynia, w województwie zachodniopomorskim, przy ulicy Marii Konopnickiej.
Police, Jasienica
Klasztor augustianów w Policach-Jasienicy (Ruiny klasztoru augustianów w Policach-Jasienicy) – pozostałość po średniowiecznym klasztorze augustianów założonym w XIV wieku nad brzegiem rzeki Gunicy. Obok zabudowań klasztornych do dziś znajduje się kościół pw. św. św. Apostołów Piotra i Pawła.
Opactwo Cystersów w Bierzwniku - dawny kościół i klasztor Cystersów, znajdujący się we wsi Bierzwnik, w województwie zachodniopomorskim.