Zachodniopomorskie - Rozrywka

Strony

Zamek Książąt Pomorskich – renesansowy zamek usytuowany na Wzgórzu Zamkowym w Szczecinie, w sąsiedztwie Odry, historyczna siedziba rodu Gryfitów, władców księstwa Pomerania, oraz nazwa instytucji kultury, administrującej Zamkiem (niegdyś Wojewódzki Dom Kultury).
Darłowo, Zamkowa 4
Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie – jedyny w Polsce nadmorski gotycki zamek wybudowany na planie zbliżonym do kwadratu z wieżą wysokości 24 metrów. Budowę zamku rozpoczęto w 1352 roku za panowania Bogusława V, na ten okres datuje się też początek współpracy miasta z Hanzą.
Szczecin, Stare Miasto, Staromłyńska 27
Pałac Sejmu Stanów Pomorskich (Dom Ziemiaństwa, Landeshaus) - gmach przy ul. Staromłyńskiej 27 w Szczecinie zbudowany w latach 1726-29 na zlecenie króla pruskiego Fryderyka Wilhelma I.
Kołobrzeg
Telefon: +48 94 35 212 88
Muzeum Oręża Polskiego to muzeum w Kołobrzegu, z siedzibą przy ul. Armii Krajowej 13. Wpisane do Państwowego Rejestru Muzeów pod pozycją 8, założone w 1963 roku. Muzeum posiada oprócz siedziby głównej w pałacu Braunschweigów także zespół obiektów przy ulicy E. Gierczak 5.
Zamek Drahim w Starym Drawsku – pozostałości warownego zamku joannitów, wzniesionego w latach 1360–1366, w Starym Drawsku (niem. Alt Draheim), gm. Czaplinek, woj. zachodniopomorskim. Ruiny wpisane zostały w 1959 do rejestru zabytków.
Cmentarz Centralny w Szczecinie (do 1945 niem. Hauptfriedhof) – największy cmentarz w Polsce, trzeci co do wielkości w Europie i jeden z największych na świecie.
Szczecinek, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 65
Kino Wolność (dawniej "Przyjaźń") – kino jednosalowe w Szczecinku.
Pyrzyce, Zabytkowa 34
Kaplica świętego Ducha w Pyrzycach – jeden z rejestrowanych zabytków Pyrzyc, miasta w województwie zachodniopomorskim.
Szczecin, Wały Chrobrego 3
Muzeum Narodowe w Szczecinie – muzeum wielodziałowe, gromadzące zbiory archeologii, sztuki dawnej i współczesnej, historyczne, numizmatyczne, nautyczne, etnograficzne. Muzeum mieści się w pięciu siedzibach (czterech historycznych budynkach w centrum miasta i jednej ekspozycji w Gryficach):
Klasztor Dominikanów w Myśliborzu - jedyny klasztor dominikanów w Nowej Marchii. Miał formę czworoboku: trzy skrzydła zajmował klasztor, w jednym mieścił się kościół. Do naszych czasów zachował się kościół i jedno skrzydło klasztorne.
Jezioro Barlineckie – jezioro w zachodniej Polsce w woj. zachodniopomorskim, w pow. myśliborskim, w gminie Barlinek, na Pojezierzu Myśliborskim. Jezioro położone jest w urozmaiconym terenie, wśród pagórków porośniętych lasami i pociętych jarami. Brzegi są wysokie i miejscami urwiste.
Myślibórz, Bohaterów Warszawy 74
Muzeum Pojezierza Myśliborskiego – znajduje się w Myśliborzu, w województwie zachodniopomorskim. Od 1979 mieści się w zabytkowej, gotyckiej kaplicy św. Ducha. Muzeum posiada cztery sale ekspozycyjne. Sala I "Myślibórz we wczesnym średniowieczu"
Kołbacz, Warcisława 8b
Budynek pochodzi z 1. połowy XIV wieku (według najnowszych badań Regionalnego Ośrodka Badań i Dokumentacji Zabytków w Szczecinie Dom Opata powstał ok. 1350 roku). Posiada dwie kondygnacje i piwnicę.
Molo w Międzyzdrojach – pomost o długości 395 m wychodzący w głąb Morza Bałtyckiego z plaży w Międzyzdrojach. Ma także status przystani morskiej.
Stargard Szczeciński, Rynek Staromiejski 2
Odwach - Budynek odwachu położony jest bezpośrednio na południe od ratusza i wysunięty ku zachodowi przed ratuszową fasadę.
Koszalin, Młyńska
Skansen Kultury Jamneńskiej - wydzielony dział etnograficzny w Muzeum w Koszalinie.
Koszalin, Młyńska 37-39
Muzeum w Koszalinie – muzeum okręgowe w Koszalinie, założone w 1947, w 2009 wpisane do Państwowego Rejestru Muzeów (nr 100).
Skansen bojowy 1 Armii Wojska Polskiego – skansen uzbrojenia związanego z walkami o przełamanie Wału Pomorskiego w 1945, zlokalizowany w Zdbicach (gmina Wałcz).
ORP Władysławowo – okręt polskiej Marynarki Wojennej, kuter rakietowy radzieckiego projektu 205 (według nomenklatury NATO: typ Osa I).

Strony