Podkarpackie - Rozrywka

Strony

Łańcut, Zamkowa 1
Telefon: (17) 225 20 08, 225 20 09, 225 20 10
Zamek w Łańcucie, inaczej Zamek Lubomirskich i Potockich w Łańcucie – dawna rezydencja magnacka znajdująca się w Łańcucie, w województwie podkarpackim. 1 września 2005 roku zespół zamkowo-parkowy został przez Prezydenta RP wpisany na listę Pomników historii.
Tarnobrzeg, Dzików, Sandomierska 27
Telefon: 503 161 400
Pałac Tarnowskich, właśc. Zamek Tarnowskich w Dzikowie (obecnie dzielnica Tarnobrzega), Zamek Dzikowski – XV-wieczny zespół zamkowy głównej linii rodziny magnackiej Tarnowskich.
Sanok, Zamkowa 2
Zamek Królewski w Sanoku – zamek sięgający swoją historią średniowiecza, obecnie będący siedzibą Muzeum Historycznego, znajdujący się przy ul. Zamkowej w Sanoku.
Dukla, Trakt Węgierski 5
Muzeum Historyczne - Pałac w Dukli
Ratusz w Brzozowie wzniesiono w 1896 roku według projektu Władysława Łuczyckiego. W 1925 roku na wieży zamontowano zegar wykonany w fabryce zegarów Michała Mięsowicza w Krośnie. W kolejnych latach ratusz ulegał kilkakrotnym przebudowom, które zmieniały jego pierwotny wygląd. W latach 40.
Pruchnik, Księdza Bronisława Markiewicza 20
Cerkiew Zaśnięcia Matki Bożej w Pruchniku - najstarsze zachowane wzmianki o prawosławnej cerkwi w Pruchniku sięgają 8 kwietnia 1611 roku gdy Jan Świętosławski i Piotr Broniewski pozwalają wybudować na zakupionym gruncie cerkiew i utrzymywać duchownego.
Sanok, Romualda Traugutta 3
Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku – pierwsze i największe pod względem liczby zgromadzonych obiektów muzeum etnograficzne w Polsce założone po drugiej wojnie światowej.
Lesko, Berka Joselewicza 16
Synagoga w Lesku – główna synagoga leskiej gminy żydowskiej znajdująca się przy obecnej ulicy Berka Joselewicza 16.
Leżajsk, Adama Mickiewicza 20a
Muzeum Ziemi Leżajskiej – muzeum znajdujące się w centrum miasta Leżajska, w XVIII-wiecznym Dworze Starościńskim. Muzeum powstało 1 stycznia 2008 roku. Gromadzi eksponaty związane z tradycją i kulturą Ziemi Leżajskiej. Muzeum posiada trzy ekspozycje: Ekspozycję Browarnictwa
Łańcut, Plac Jana III Sobieskiego 16
Synagoga w Łańcucie – synagoga znajdująca się w Łańcucie przy placu Jana III Sobieskiego 16, w pobliżu zamku Lubomirskich i Potockich. Zbudowana w typie wschodnim bożnica jest jednym z najcenniejszych zabytków żydowskiej architektury sakralnej w Polsce.
Cerkiew pod wezwaniem św. Paraskewy – prawosławna cerkiew (następnie greckokatolicka, obecnie muzealna) w Radrużu w powiecie lubaczowskim z XVI w.
Rzeszów, 3 Maja 19
Muzeum Okręgowe w Rzeszowie – regionalne muzeum powstałe w 1935 r. Gromadzi ponad 240 000 eksponatów. W muzeum wydzielono oddział etnograficzny. Poza głównym oddziałem usytuowanym w gmachu przy ul.
Rzeszów, Adama Mickiewicza 13
Muzeum Dobranocek w Rzeszowie mieści się w centrum miasta, w pobliżu rzeszowskiego rynku. Muzeum zostało powołane uchwałą Rady Miasta w dniu 29 stycznia 2008 roku. Prezentowane są w nim eksponaty ze zbiorów Wojciecha Jamy.
Jasło, Za Bursą 1
Bursa Jasielska - powstała przy ul. Na Młynek (obecnie ul. Za Bursą nr 1), gdzie zakupiono parcelę, na której rozpoczęto budowę, zakończoną jesienią 1912 roku. Budynek miał pierwotnie służyć uczniom jasielskiego gimnazjum.
Brzozów, Rynek 10
Muzeum Regionalne im. Adama Fastnachta w Brzozowie – muzeum w Brzozowie. Mieści się w budynku b. ratusza. Patronem muzeum jest Adam Fastnacht, badacz historii Sanoka i Ziemi Sanockiej, kustosz Ossolineum.
Parafia św. Anny w Hoczwi − parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w archidiecezji przemyskiej, w dekanacie Lesko.
Przemyśl, pl. Berka Joselewicza 1
Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej w Przemyślu – muzeum okręgowe w Przemyślu, założone w 1909 z inicjatywy miejscowych działaczy społecznych jako Muzeum Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu. Uroczyste otwarcie pierwszej ekspozycji miało miejsce 10 kwietnia 1910 r.
Kolbuszowa, Wolska 36
Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zostało otwarte dla zwiedzających w 1959 r. Na początku było placówką prowadzoną społecznie przez kolbuszowskie Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Przyrody i Kultury, jako Muzeum Regionalne Lasowiaków. Po upaństwowieniu w 1971 r.

Strony