Podkarpackie - Technika

Strony

Wieża ciśnień w Dębicy - wieża wodna znajdująca się na stacji kolejowej w Dębicy. Powstała w 1904. r. Obiekt figuruje w Rejestrze Zabytków - nr rej.: A-233 z 12.11.1980 r.
Stare Miasto, II Armii Wojska Polskiego 5
Browar Leżajsk - duży browar przemysłowy zlokalizowany na przedmieściach Leżajska w miejscowości Stare Miasto. Zakład od 1999 roku należy do grupy piwowarskiej Grupa Żywiec S.A.
Tarnobrzeg, Wymysłów, Stanisława Pawłowskiego 14
Spichlerz w Tarnobrzegu - klasycystyczny budynek z połowy XIX wieku. Obecnie wykorzystywany jako Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego. Wcześniej mieściła się w nim główna siedziba Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega.
Kopalnia ropy naftowej w Bóbrce, obecnie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza – to otwarta w 1854 roku i nadal działająca, kopalnia ropy naftowej. Znajduje się ona we wsi Bóbrka w Gminie Chorkówka, koło Krosna.
Leżajsk, Adama Mickiewicza 68
Leżajsk – stacja kolejowa w Leżajsku, w województwie podkarpackim, w Polsce.
Dynów – wąskotorowa stacja kolejowa w Dynowie, w województwie podkarpackim, w Polsce. Jest to stacja końcowa, docierają do niej pociągi turystyczne Przeworskiej Kolei Dojazdowej. Na jednym z torów stoi jako pomnik parowóz Px48-1734 z dwoma wagonami towarowymi .
Kańczuga – wąskotorowa stacja kolejowa (Przeworska Kolej Dojazdowa) w Kańczudze, w województwie podkarpackim, w Polsce.
Tarnobrzeg – stacja kolejowa w Tarnobrzegu, w województwie podkarpackim. Dworzec kolejowy ufundowany w 1913 roku przez rodzinę Tarnowskich (tę samą, która założyła miasto), leży na linii kolejowej Łódź Kaliska – Dębica.

Strony