Zachodniopomorskie - Technika

Strony

Fabryka benzyny syntetycznej w Policach (niem. Hydrierwerke Pölitz – Aktiengesellschaft) - jedna z 12 fabryk wzniesionych przez IG Farben Industrie produkująca paliwo płynne z węgla (benzyna syntetyczna).
Choszczno - stacja kolejowa w Choszcznie, w województwie zachodniopomorskim, w Polsce.
Wieża ciśnień w Stargardzie Szczecińskim zbudowana w latach 1896–1897 wieża ciśnień położona w Stargadzie Szczecińskim; położona jest poza obrębem murów miejskich, w parku Chrobrego. Ma wysokość 65 m i jest najwyższą tego rodzaju budowlą w Polsce.
Wolin, Jaracza
Wiatrak holenderski w Wolinie – wiatrak holenderski znajdujący się w Wolinie, w województwie zachodniopomorskim. Mieści się w zachodniej części miasta, za cmentarzem.
Zabytkowy wiatrak holenderski z końca XIX wieku.
Trzebiatów, Juliusza Słowackiego 59
Most Długi im. Sobieskiego – most nad Odrą Zachodnią w Szczecinie łączący część miasta leżącą na Łasztowni z centrum. Pełni bardzo istotną rolę komunikacyjną
Choszczno, Bohaterów Warszawy 14a
Most zwodzony w Dziwnowie – most drogowy przez Cieśninę Dziwną w Dziwnowie w województwie zachodniopomorskim w ciągu drogi wojewódzkiej nr 102.
Białogard - stacja kolejowa w Białogardzie, w województwie zachodniopomorskim, w Polsce. Część pasażerska składa się z 3 peronów (peron 1 - jednokrawędziowy, 2. i 3. - dwukrawędziowe) połączonych przejściami podziemnym i nadziemnym, częściowo zadaszonych).
Most im. Pionierów Miasta Szczecin – most nad Regalicą w Szczecinie, wybudowany w latach 1999–2003.
Trzebiatów Wąskotorowy- stacja kolejowa Gryfickiej Kolei Wąskotorowej w Trzebiatowie. W 1999 została zamknięta. Przez stacje przechodzi linia z Popiela do Gryfic Wąskotorowych.
Kościół Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie – kościół parafii rzymskokatolickiej w Szczecinie Pomorzanach.

Strony