Zachodniopomorskie - Kamienice

Strony

Kołobrzeg, Emilii Gierczak 5
Kamienica Schliffenów w Kołobrzegu – gotycka kamienica mieszkalna w Kołobrzegu
Kamienica Loitzów (niem. Schweitzerhof) - jeden z najbardziej znanych i najcenniejszych zabytków Szczecina z epoki późnego gotyku, jeden z niewielu budynków dawnego budownictwa mieszczańskiego w mieście.
Trzebiatów, Kołobrzeska 6
Kaplica św. Jerzego w Trzebiatowie (łac. Domus leprosorum) – jedna z trzech zachowanych w Trzebiatowie gotyckich kaplic szpitalnych, przy ul. Kołobrzeskiej, od XIX wieku po przebudowie pełni funkcję domu mieszkalnego.
Karlino, Plac Jana Pawła II 17
Szczecin, pl. Żołnierza
Domki Profesorskie – usytuowane są przy pl.Żołnierza 6-11 i ul.Mariackiej 26 w Szczecinie, pierwotnie należały do zespołu kolegiaty pw. Najświętszej Marii Panny.
Stargard Szczeciński, Kazimierza Wielkiego 13
Dom Protzena (Kamienica gotycka) w Stargardzie usytuowana jest po wschodniej stronie Kolegiaty Mariackiej, przy ul. Kazimierza Wielkiego 13. Obecnie kamienica wykorzystywana przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Witolda Lutosławskiego.
Dom Rohledera (lub Rohlederów, zwany także Domem Kletzinów, lub Kletzana) położony przy ul. Mieszka I w Stargardzie, obecnie jest siedziba Książnicy Stargardzkiej, należy do nielicznych pozostałości średniowiecznego budownictwa mieszczańskiego.
Dębno, Armii Krajowej 6

Strony