Zachodniopomorskie - Ratusze

Strony

Szczecin, Rynek Sienny 8
Ratusz staromiejski w Szczecinie - wzniesiony przy Rynku Siennym, dziś przy ulicy Księcia Mściwoja II 8.
Kołobrzeg, Plac Ratuszowy 1
Ratusz w Kołobrzegu – zabytkowy budynek ratusza w centrum Kołobrzegu.
Stargard Szczeciński, Rynek Staromiejski 1
Ratusz w Stargardzie Szczecińskim – średniowieczny ratusz, siedziba Rady Miejskiej Stargardu Szczecińskiego. Jeden z najstarszych zabytków w Stargardzie
Dawny ratusz w Świnoujściu – dawna siedziba władz miejskich Świnoujścia, w województwie zachodniopomorskim. Obecnie w budynku mieści się Muzeum Rybołówstwa Morskiego.
Białogard, Plac Wolności 5
Stary Ratusz w Białogardzie - budynek Starego Ratusza w Białogardzie jest klasycystyczną kamienicą kupiecką wybudowaną w 1827. Budynek murowany z cegły, otynkowany, dach dwuspadowy, od ulicy Staromiejskiej naczółek, pokrycie karpiówką, na osi wejścia szachulcowa wstawka, zamknięta tympanonem.
Nowe Warpno, Plac Zwycięstwa 1
Ratusz w Nowym Warpnie, siedziba Urzędu Miasta i Gminy w Nowym Warpnie, jeden z najciekawszych architektonicznie budynków tego typu w Polsce.
Szczecin, Plac Stefana Batorego 4
Czerwony Ratusz w Szczecinie, dawny ratusz miejski, zwany też Nowym (niem. "Neues Rathaus"). Znajduje się przy pl. Batorego.
Szczecin, Plac Armii Krajowej
Urząd Miejski w Szczecinie – jednostka organizacyjna miasta Szczecina (również budynek).
Ratusz w Trzebiatowie – klasycystyczny ratusz na środku rynku w Trzebiatowie.
Nowogard, Plac Wolności 1
Ratusz w Nowogardzie – obecna budowla zbudowana została w 1911 roku według projektu mistrza budowlanego Berga. Stanął na miejscu kamienicy mieszkalnej, bowiem wcześniej siedziba rady miejskiej znajdowała się pośrodku rynku. Posiada wieżyczkę zegarową.
Darłowo, Plac Tadeusza Kościuszki 10
Ratusz w Darłowie – funkcję ratusza pełnią dawne hale targowe przebudowane w 1725 poprzez dobudowanie jednej kondygnacji. Budowli nadano styl barokowy. Nad głównym wejściem znajduje się kamienny renesansowy portal pochodzący z poprzedniego ratusza, który spłonął w 1722.
Drawsko Pomorskie, Plac Elizy Orzeszkowej 3
Ratusz w Drawsku Pomorskim - wybudowany na przełomie XIX i XX wieku w stylu eklektycznym efektowny gmach mieści się przy placu Elizy Orzeszkowej.
Ratusz w Złocieńcu - budynek mieści się przy Starym Rynku. Został zbudowany latach 1833-1863. Obecnie siedziba Urzędu Miejskiego. Został wybudowany na planie prostokąta, posiada dwie kondygnacje. Posiada dach czterospadowy z proporcjonalnie rozmieszczonymi facjatami.
Ratusz w Czaplinku – ratusz wybudowany w 1845 roku, który znajduje się na rynku w Czaplinku. Jest to dwukondygnacyjna budowla z wysokimi piwnicami. Nad półkolistym wejściem do budynku znajduje się herb miasta. Posiada dach z czerwonej dachówki.
Karlino, Plac Jana Pawła II 6
Ratusz w Karlinie – budynek został wybudowany w 1912 w stylu eklektycznym. Mieści się przy placu Kościelnym. Obecnie siedziba władz miejskich.
Myślibórz, Rynek imienia Jana Pawła II 1
Telefon: +4895 747 20 61
Ratusz w Myśliborzu - myśliborski ratusz jest budowlą klasycystyczną wybudowaną w latach 1771-1772. Jest to budowla dwukondygnacyjna. Obecnie jest siedzibą Urzędu Miasta i Gminy Myślibórz oraz Rady Miejskiej. Mieści się przy Rynku im. Jana Pawła II, pod numerem 1.
Wałcz, Plac Wolności 1
Ratusz w Wałczu – ratusz został wybudowany w 1890 roku. Obecnie jest siedzibą władz miejskich. Mieści się w narożniku Placu Wolności (Rynku). Reprezentuje styl eklektyczny. Jest to budowla dwukondygnacyjna, posiadająca piwnice, na parterze posiada boniowanie.
Szczecinek, Plac Wolności 13
Ratusz w Szczecinku – ratusz mieści się przy Placu Wolności. Jest to eklektyczny budynek z przewagą elementów neoromańskich.
Sianów, Armii Polskiej 30
Ratusz w Sianowie - budynek powstał w 1879. Obecnie siedziba władz miejskich i Urzędu Stanu Cywilnego.
Chojna, Plac Konstytucji 3 Maja
Ratusz w Chojnie – budowla gotycko-barokowa, znajdująca się w Chojnie, powstała w drugiej ćwierci XIV w. i następnie przebudowywana w latach 1433–1461 oraz na początku XVIII w., odbudowana po zniszczeniach końca II wojny światowej i oddana do użytku w 1986 r.

Strony