Mazowieckie - Kamienice

Strony

Warszawa, Aleje Jerozolimskie 99
Kamienica Stanisława Rostkowskiego - zabytkowa kamienica w warszawskiej dzielnicy Ochota przy Alejach Jerozolimskich 99.
Warszawa, Puławska 28
Dom Wedla, zwany również Kamienicą Jana Wedla – kamienica zbudowana w 1936 roku na rogu ulic Madalińskiego oraz Puławskiej na warszawskim Mokotowie. Wpisana jest do rejestru zabytków województwa mazowieckiego pod nr. 1613-A (wpis z 4 marca 1996).
Kamienica Pod Gołębiami na ulicy Piwnej 6 na Starym Mieście w Warszawie. Została wzniesiona w XVII w. Była wielokrotnie przebudowywana. W 1944 r. została całkowicie spalona. Po II wojnie światowej, około 1945 r., ruiny budynku zamieszkiwała stara kobieta o nieznanym imieniu, zwana "Gołębiarką".
Warszawa, Stanisława Noakowskiego 16
Kamienica przy Noakowskiego 16 – modernistyczna kamienica z licznymi elementami secesji wewnątrz budynku i w przejeździe bramnym wzniesiona w roku 1913 na polecenie Arona Oppenheima. Budynek podpiwniczony, siedmiokondygnacyjny.
Warszawa, Plac Bankowy 1
Warszawa, Krakowskie Przedmieście 89
Kamienica Johna – rokokowa narożna kamienica w Warszawie przy Placu Zamkowym pod adresem ul. Krakowskie Przedmieście 89. Jej nazwa pochodzi od jednego z właścicieli, adwokata Aleksandra Johna.
Radom, Sienkiewicza 12
Dom Glogierów w Radomiu – zabytkowy budynek znajdujący się w Radomiu przy ulicy Sienkiewicza 12. Obiekt jest częścią szlaku turystycznego Zabytki Radomia.
Ciechanów, 11 Pułku Ułanów Legionowych 41
Warszawa, Aleje Ujazdowskie 24
Kamienica pod Gigantami (nazwana także Domem pod Atlantami, Kamienicą Strzałeckiego lub Domem pod Gigantami) – kamienica zbudowana pod koniec XIX w. znajdująca się w Warszawie w Alejach Ujazdowskich pod nr 24 (dawniej 22, a w okresie międzywojennym pod nr 36).

Strony