Mazowieckie - Kamienice

Strony

Kamienica Pod Gołębiami na ulicy Piwnej 6 na Starym Mieście w Warszawie. Została wzniesiona w XVII w. Była wielokrotnie przebudowywana. W 1944 r. została całkowicie spalona. Po II wojnie światowej, około 1945 r., ruiny budynku zamieszkiwała stara kobieta o nieznanym imieniu, zwana "Gołębiarką".
Warszawa, Stanisława Noakowskiego 16
Kamienica przy Noakowskiego 16 – modernistyczna kamienica z licznymi elementami secesji wewnątrz budynku i w przejeździe bramnym wzniesiona w roku 1913 na polecenie Arona Oppenheima. Budynek podpiwniczony, siedmiokondygnacyjny.
Warszawa, Puławska 28
Dom Wedla, zwany również Kamienicą Jana Wedla – kamienica zbudowana w 1936 roku na rogu ulic Madalińskiego oraz Puławskiej na warszawskim Mokotowie. Wpisana jest do rejestru zabytków województwa mazowieckiego pod nr. 1613-A (wpis z 4 marca 1996).
Warszawa, Krakowskie Przedmieście 89
Kamienica Johna – rokokowa narożna kamienica w Warszawie przy Placu Zamkowym pod adresem ul. Krakowskie Przedmieście 89. Jej nazwa pochodzi od jednego z właścicieli, adwokata Aleksandra Johna.
Ciechanów, 11 Pułku Ułanów Legionowych 41
Warszawa, Aleje Ujazdowskie 24
Kamienica pod Gigantami (nazwana także Domem pod Atlantami, Kamienicą Strzałeckiego lub Domem pod Gigantami) – kamienica zbudowana pod koniec XIX w. znajdująca się w Warszawie w Alejach Ujazdowskich pod nr 24 (dawniej 22, a w okresie międzywojennym pod nr 36).
Warszawa, Marszałkowska 66
Kamienica Rathberga w Warszawie - kamienica znajdująca się przy skrzyżowaniu ul.Marszałkowskiej i ul.Wilczej w Warszawie. Obecny adres to Marszałkowska 66, Wilcza 34.
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 47
Warszawa, Senatorska 27
Kamienica Petyskusa – zabytkowa kamienica na rogu ulic: Senatorskiej (nr 27) i Wierzbowej (nr 11) w Warszawie.
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 99
Kamienica Stanisława Rostkowskiego - zabytkowa kamienica w warszawskiej dzielnicy Ochota przy Alejach Jerozolimskich 99.
Warszawa, Krakowskie Przedmieście 87
Kamienica Prażmowskich, zwana też kamienicą Pastoriusa, Leszczyńskich, Rautenstrauchów lub Dobrycza – rokokowo-klasycystyczna kamienica w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście 87.
Warszawa, Mokotowska 57
Kamienica Rodryga Mroczkowskiego - eklektyczna kamienica znajdująca się w warszawskim Śródmieściu Południowym, przy ulicy Mokotowskiej 57, zwana również Krakowiacy i Górale.

Strony