Dolnośląskie - Technika

Strony

Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota w Złotym Stoku – placówka muzealna zlokalizowana w dawnej kopalni złota i arsenu w Złotym Stoku w województwie dolnośląskim, uruchomiona 28 maja 1996.
Zapora wodna w Zagórzu Śląskim (czasami mylnie lokalizowana w Lubachowie) – zapora na Bystrzycy tworząca Jezioro Lubachowskie, administracyjnie znajduje się w Zagórzu Śląskim chociaż fizycznie leży bliżej miejscowości Lubachów
Kłodzko, Wita Stwosza
Most gotycki w Kłodzku – zabytkowy kamienny most nad rzeką Młynówką w Kłodzku w województwie dolnośląskim.
Most św. Jana w Lądku-Zdroju (niem.: Johannesbrücke) - kamienny dwuprzęsłowy most położony w centrum Lądka-Zdroju przy ulicy Krótkiej, łączący ze sobą dwa brzegi Białej Lądeckiej. Został zbudowany w 1565 roku. Przy jego budowie zastosowano jako spoiwo kurze białka zamiast wapna.
Gajków, Janowice
Śluzy Janowice, to dwie śluzy wodne zlokalizowane w 232,40 km biegu rzeki Odry, w ramach Stopnia Wodnego Janowice. Śluzy Janowice są śluzami komorowymi, pociągowymi, położonymi na Odrzańskiej Drodze Wodnej, stanowiącej europejski szlak wodny – trasa E-30. Wymiary śluz są następujące:
Wrocław, Piłsudskiego 105
Wrocław Główny – dworzec kolejowy i największa z osobowych stacji kolejowych we Wrocławiu. Jeden z nielicznych w Polsce, który ma halę peronową.
Lwówek Śląski, Romualda Traugutta 7
Browar Lwówek - regionalny browar w Lwówku Śląskim
Malczyce – stacja kolejowa w Malczycach, w województwie dolnośląskim, w Polsce. Położona na linii nr 275 z Wrocławia do Gubina, stanowiąca jednocześnie początek nieczynnych linii do Jawora i Marciszowa oraz bocznic do bazy paliw, dawnej cukrowni "Małoszyn" i Portu Malczyce.
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju – placówka muzealna Samorządu Województwa Dolnośląskiego w miejscowości Duszniki-Zdrój, utworzona w 1968 r. w starym XVII-wiecznym młynie papierniczym nad Bystrzycą Dusznicką.
Wrocław, Hubska 44-48
Browar Mieszczański – nieistniejący już wrocławski browar na osiedlu Huby, przy ulicy Hubskiej 44-48. Funkcjonował od 1894 do 1996 r.
Wiatrak w Buszkowicach – zabytkowy drewniany wiatrak kozłowy znajdujący się we wsi Buszkowice w gminie Ścinawa, jedyny zachowany tego typu obiekt na terenie powiatu lubińskiego.

Strony