Wielkopolskie - Technika

Strony

Września – stacja kolejowa we Wrześni, w województwie wielkopolskim, w Polsce. Według kategoryzacji PKP, dworzec ma kategorię D. W latach 60. budynek z czerwonej cegły został otynkowany i przemalowany na kolor beżowy. Natomiast wewnątrz przeszedł gruntowny remont.
Leszno – główny dworzec kolejowy w Lesznie w województwie wielkopolskim. Położony w centrum miasta, przy Dworcowej 1, pomiędzy ulicami: Towarową (Centrum) a Kilińskiego (Zatorze). Według kategoryzacji PKP posiada kategorię B.
Poznań, Milczańska 2
Wiatrak holenderski przy ul. Milczańskiej w Poznaniu – zabytkowy wiatrak typu holenderskiego znajdujący się w Poznaniu na granicy Żegrza i Rataj.
Kalisz, pl. Kilińskiego 2
Fabryka Beniamina Repphana w Kaliszu – fabryka sukna w Kaliszu, na Warszawskim Przedmieściu, klasycystyczna, wzniesiona w latach 1824–1825 i 1827 według projektu Franciszka Reinsteina dla Beniamina Repphana, wpisana do rejestru zabytków w 1969.
Fabryka Adolfa Fiedlera w Opatówku – fabryka w Opatówku, klasycystyczna, wzniesiona w latach 1824–1826 według projektu Wojciecha Langego dla Adolfa Fiedlera, jedna z największych fabryk kalisko-mazowieckiego okręgu przemysłowego; wpisana do rejestru zabytków w 1964, od 1981 mieści Muzeum Historii Prz
Koło, Zielona 5
Fabryka fajansu w Kole – zakład produkcyjny założony w 1842 r. przez Józefa Freudenreicha. Czynny jest nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Położony pomiędzy ulicami Sienkiewicza i Zieloną, na terenie osiedla Warszawskiego.
Browar Zodiak - mały browar regionalny, który mieści się pod Kłodawą w miejscowości Bierzwienna Długa-Kolonia. Zakład należy do przedsiębiorstwa PPHU Jamard i jest członkiem Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich.
Koło, Żelazna 4
Spichlerz zbożowy w Kole - jedyny zachowany do naszych czasów pruski magazyn w mieście. Pochodzący z przełomu XVIII i XIX wieku. Położony jest nad rzeką Wartą, na terenie osiedla Stare Miasto. 22 września 1950 roku został wpisany do rejestru zabytków.
Parafia Matki Bożej Pocieszenia w Wyszynach jest jedną z 10 parafii leżącą w granicach dekanatu chodzieskiego. Erygowana w 1931 roku.
Most żelazny w Opatówku – kładka dla ruchu pieszego położona w parku krajobrazowym w Opatówku koło Kalisza w województwie wielkopolskim, w powiecie kaliskim. Most wybudowany w 1824 roku jest najstarszym istniejącym mostem żelaznym w Polsce.
Piła, Zygmunta Starego 1
Piła Główna to pasażerska i towarowa stacja kolejowa w Pile, jedna z największych na terenie województwa wielkopolskiego. Jest to stacja węzłowa, krzyżuje się tu pięć linii kolejowych (18, 203, 354, 374, 405).

Strony