Podlaskie - Technika

Strony

Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu – jedna z dwóch placówek muzealnictwa rolniczego w Polsce – druga w Szreniawie. Liczące ponad 27 000 eksponatów zbiory prezentowane są w kilkudziesięciu ekspozycjach stałych.
Białystok – główna stacja kolejowa posiadająca dworzec kolejowy w Białymstoku. Według kategoryzacji PKP dworzec ma kategorię B.
Tykocin, Klasztorna
Wiatrak koźlak w Tykocinie - zabytkowy wiatrak typu koźlak w Tykocinie. Został wzniesiony w 1887 roku. Od 1980 obiekt widnieje w rejestrze zabytków.
Kamienna Nowa – przystanek kolejowy, a dawniej stacja kolejowa w Kamiennej Nowej, w województwie podlaskim, w Polsce.
Nurzec – stacja kolejowa w Nurcu-Stacji, w województwie podlaskim, w Polsce.
Białystok, Dojlidy Fabryczne 28
Browar Dojlidy – browar w Białymstoku należący do Kompanii Piwowarskiej S.A.
Suwałki – stacja kolejowa osobowa i towarowa w powiecie suwalskim, w województwie podlaskim.
Wieża ciśnień w Nurcu-Stacji – wieża wodna znajdująca się w Nurcu-Stacji w powiecie siemiatyckim przy stacji kolejowej, wybudowana na przełomie XIX i XX wieku, obecnie nieużytkowana. Od 2003 roku obiekt figuruje w Rejestrze Zabytków.
Trakiszki – stacja kolejowa w Trakiszkach, w województwie podlaskim, w powiecie sejneńskim, w gminie Puńsk. Stacja graniczna prowadząca dalej przez przejście graniczne Trakiszki-Mockava do litewskiego Šeštokai.
Śluza Dębowo – pierwsza śluza na Kanale Augustowskim (licząc od strony Biebrzy) w okolicy wsi Dębowo. Położenie: 0.35 kilometr kanału Różnica poziomów: 2.07 m Długość: 43,9 m Szerokość: 6,10 m Wrota: drewniane Konstrukcja komory: kamienno-ceglana Konstrukcja głowy górnej: kamienno-ceglana

Strony