Mielnik

0

Mielnik - wieś gminna w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim.

Warto zobaczyć

Kaplica pod wezwaniem Opieki Matki Bożej w Mielniku – prawosławna kaplica cmentarna. Należy do parafii Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy w Mielniku, w dekanacie Siemiatycze diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Zamek w Mielniku – nieistniejący obecnie zamek w Mielniku, powstający od XV wieku i rozbudowany w stylu renesansowym w XVI wieku. Zniszczony został w połowie XVII wieku. W stanie ruiny zachował się kościół zamkowy.
Cerkiew pod wezwaniem Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy w Mielniku – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Siemiatycze diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Cerkiew mieści się przy ulicy Brzeskiej 93.
Mielnik, Plac Tadeusza Kościuszki
Synagoga w Mielniku – synagoga znajdująca się w Mielniku przy placu Tadeusza Kościuszki, czyli mielnickim rynku.
Rezerwat przyrody Zabuże – rezerwat przyrody położony w gminie Sarnaki, (woj. mazowieckie), nad rzeką Bug, między gajówką Trojan oraz miejscowościami Zabuże i Mielnik (w woj. podlaskim, po drugiej stronie rzeki), na terenie Parku Krajobrazowego "Podlaski Przełom Bugu".
Kościół Przemienienia Pańskiego w Mielniku – rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w dawnym mieście, obecnie wsi Mielnik, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Siemiatycze diecezji drohiczyńskiej.