Powiat moniecki

0

Powiat moniecki - powiat ziemski w województwie podlaskim.

Warto zobaczyć

Biebrzański Park Narodowy – jeden z 23 parków narodowych Polski, utworzony w 1993. Największy park w Polsce o powierzchni 592,23 ha, położony na terenach Kotliny Biebrzańskiej w województwie podlaskim. Siedziba Parku znajduje się w Osowcu-Twierdzy, gmina Goniądz.
Kolegiata Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krypnie – kościół wybudowany w latach 1881 – 1885, dzięki staraniom proboszcza knyszyńskiego księdza Adama Słonimskiego i za zezwoleniem cara Aleksandra III. Projekt świątyni w tzw.
Rezerwat przyrody Czerwone Bagno – rezerwat przyrody o powierzchni 11 629,75 ha położony na terenie gmin; Goniądz oraz Rajgród w województwie podlaskim. Typ rezerwatu: faunistyczny z licznymi okazami flory.
Knyszyn, Kościelna 1
Kościół św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Knyszynie – zabytkowy gotycko-renesansowy kościół w Knyszynie, siedziba rzymskokatolickiej parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Knyszynie.
Kościół św. Wawrzyńca w Dolistowie - rzymskokatolicki kościół położony w metropolii białostockiej w Dolistowie. Jest on siedzibą parafii należącej do dekanatu Knyszyn położonego w archidiecezji białostockiej.
Mońki, Aleja Wojska Polskiego 47
Parafia św. Brata Alberta Chmielowskiego w Mońkach – rzymskokatolicka parafia w Mońkach, położona w dekanacie Mońki, należącym do metropolii białostockiej w Polsce.
Mońki, Księdza Mieczysława Małynicza 2
Kościół MB Częstochowskiej i św. Kazimierza w Mońkach – rzymskokatolicki kościół położony w metropolii białostockiej w Mońkach. Kościół i parafia erygowane w 1920 r.
Rezerwat przyrody Międzyrzecze – rezerwat przyrody położony na terenie gminy Szudziałowo w województwie podlaskim. Przedmiotem ochrony są fragmenty Puszczy Knyszyńskiej odznaczające się urozmaiconą rzeźbą terenu oraz występowaniem licznych źródlisk.
Kościół św. Anny - drewniany modrzewiowy kościół znajdujacy się w Kalinówce Kościelnej Świątynia została wybudowany w latach 1768-1774 na bazie innej, spalonej wcześniej w 1761 roku.
Knyszyn, Białostocka 43
Dwór królewski w Knyszynie – nieistniejący już kompleks budynków o charakterze rezydencjonalno-obronnym w Knyszynie w województwie podlaskim.