Powiat grajewski

0

Powiat grajewski - powiat ziemski w województwie podlaskim.

Warto zobaczyć

Wąsosz, Henryka Sienkiewicza
Kościół Przemienienia Pańskiego w Wąsoszu – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Wąsosz, dawnym mieście, przy ulicy Henryka Sienkiewicza.
Grajewo, Mikołaja Kopernika 2
Kościół Trójcy Przenajświętszej w Grajewie - rzymskokatolicki kościół położony w dekanacie Grajewo w diecezji łomżyńskiej.
Jezioro Długie Chorzelskie – jezioro w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie ełckim, w gminie Prostki, leżące na terenie Pojezierza Ełckiego.
Jezioro Rajgrodzkie – jezioro leżące na terenie Pojezierza Ełckiego. Jezioro leży w większości w powiecie grajewskim, w granicach miasta Rajgród natomiast dwie północne zatoki o nazwach w woj. podlaskim, Przepiórka oraz Jezioro Stackie leżą w gminie Kalinowo w powiecie ełckim w woj.
Kościół świętej Anny w Radziłowie – rzymskokatolicki kościół parafialny, znajdujący się w dawnym mieście, obecnie wsi Radziłów, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Szczuczyn diecezji łomżyńskiej.
Kościół Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie – rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Szczuczyn, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Szczuczyn diecezji łomżyńskiej.
Rajgród, Warszawska 53
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Rajgrodzie – zabytkowy kościół w Rajgrodzie, wybudowany w stylu neogotyckim w latach 1905-1912. Mieści się przy ulicy Piaski 2. Siedziba rzymskokatolickiej parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Rajgrodzie.