Powiat wysokomazowiecki

0

Powiat wysokomazowiecki - powiat ziemski w województwie podlaskim.

Warto zobaczyć

Narwiański Park Narodowy, utworzony 1 lipca 1996 r., jest jednym z 23 parków narodowych na terenie Polski.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Hodyszewie – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji łomżyńskiej (Dekanat Szepietowo). Mieści się w Hodyszewie. Prowadzą ją księża pallotyni.
Parafia św. Anny w Dąbrówce Kościelnej – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji łomżyńskiej (Dekanat Szepietowo). Mieści się w Dąbrówce Kościelnej.
Wojny-Krupy, Wojny Krupy 10
Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Wojnach-Krupach – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji łomżyńskiej (Dekanat Szepietowo). Mieści się w Wojnach Krupach.
Parafia św. Stanisława w Dąbrowie Wielkiej – rzymskokatolicka parafia znajduje się w dekanacie wysokomazowieckim, diecezji łomżyńskiej. Mieści się w Dąbrowie Wielkiej. Zostałą erygowana w 1423 r. Od 2013 roku proboszczem parafii jest ks. mgr Wiesław Pac.
Kościół św. Stanisława w Kobylinie-Borzymach – rzymskokatolicki kościół w dekanacie Kobylin w diecezji łomżyńskiej, w Kobylinie przy ul. Głównej 3.
Kurowo, 10
Telefon: +48 85 718 14 17
Parafia rzymskokatolicka Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wysokiem Mazowieckiem należy do dekanatu Wysokie Mazowieckie diecezji łomżyńskiej, metropolii białostockiej. Powstała 24 grudnia 1995 w wyniku podziału parafii św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem.