Gmina Ciechanowiec

0

Gmina Ciechanowiec - gmina miejsko-wiejska w powiecie wysokomazowieckim, w województwie podlaskim.

Warto zobaczyć

Parafia św. Stanisława w Pobikrach – rzymskokatolicka parafia, znajdująca się w dekanacie Ciechanowiec w diecezji drohiczyńskiej. Mieści się w Pobikrach. Została założona w 1504 roku a erygowana 08.05.1514 roku. Obecnym proboszczem parafii jest ks. mgr lic. Bogusław Wasilewski.
Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu – jedna z dwóch placówek muzealnictwa rolniczego w Polsce – druga w Szreniawie. Liczące ponad 27 000 eksponatów zbiory prezentowane są w kilkudziesięciu ekspozycjach stałych.
Cerkiew pod wezwaniem Wniebowstąpienia Pańskiego w Ciechanowcu – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Siemiatycze diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia znajduje się przy ulicy Adama Mickiewicza.
Synagoga w Ciechanowcu – synagoga znajdująca się w Ciechanowcu przy ulicy Mostowej 6, niedaleko rynku.
Parafia św. Doroty w Winnej Poświętnej – rzymskokatolicka parafia, znajdująca się w dekanacie Ciechanowiec w diecezji drohiczyńskiej. Mieści się w Winnej Poświętnej. Została założona ok 1432 roku. Obecnym proboszczem parafii jest ks. Zenon Bobel.
Ciechanowiec, Plac Księdza Krzysztofa Kluka
Kościół Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu – rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Ciechanowiec, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Ciechanowiec diecezji drohiczyńskiej.