Powiat suwalski

0

Powiat suwalski - powiat ziemski w województwie podlaskim.

Warto zobaczyć

Wigierski Park Narodowy – jeden z największych parków narodowych w Polsce. Został powołany z dniem 1 stycznia 1989 r. rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 27 czerwca 1988 r. (Dziennik Ustaw nr 25 z dn. 21 lipca 1988, poz. 173) jako piętnasty z kolei park narodowy w Polsce.
Karasiewek – niewielkie jezioro w gminie Bakałarzewo, w powiecie suwalskim, w woj. podlaskim.
Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Rutce-Tartaku – rzymskokatolicka parafia leżąca w dekanacie Suwałki – Miłosierdzia Bożego należącym do diecezji ełckiej. Erygowana w 1925. Mieści się przy ulicy Suwalskiej.
Iłgiel - jezioro położone w północno-wchodniej Polsce, na Pojezierzu Suwalskim, w woj. podlaskim, w powiecie suwalskim, w gminie Szypliszki.
Rezerwat „Głazowisko Łopuchowskie” – rezerwat przyrody powołany Zarządzeniem Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 1 lipca 1988 (MP nr 21, poz. 193) na powierzchni 15,88 ha w gminie Jeleniewo we wsi Łopuchowo (województwo podlaskie).
Cmentarz wojenny w Rutce – cmentarz żołnierzy niemieckich i rosyjskich poległych w 1914 roku w czasie I wojny światowej. Na cmentarzu spoczywa 565 żołnierzy niemieckich i 1534 rosyjskich.
Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Becejłach – rzymskokatolicka parafia leżąca w dekanacie Suwałki – Miłosierdzia Bożego należącym do diecezji ełckiej. Erygowana w dniu 8 kwietnia 1908 roku. .