Powiat zambrowski

0

Powiat zambrowski - powiat ziemski w województwie podlaskim.

Warto zobaczyć

Zambrów, Łomżyńska
Cmentarz żydowski w Zambrowie – kirkut w Zambrowie powstał w 1828 w pobliżu drogi prowadzącej do Łomży (dzisiejsza ul. Łomżyńska). Został założony na skarpie nad rzeką Jabłonką, w odległości kilometra na północ od rynku miasta, będącego centrum osadnictwa żydowskiego w Zambrowie.
Kościół świętej Anny w Rutkach-Kossakach – rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się we wsi gminnej Rutki-Kossaki, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Zambrów diecezji łomżyńskiej.
Cmentarz jeńców radzieckich w Zambrowie – położony przy ul. Mazowieckiej; urządzony na planie prostokąta o pow. ok. 1 ha. Cmentarz wpisany do rejestru zabytków (nr A-423/91).
Rezerwat przyrody "Grabówka" – rezerwat przyrody położony na terenie gminy Zambrów w województwie podlaskim.
Zambrów, Papieża Jana Pawła II 1
Parafia pw. Ducha Świętego w Zambrowie – rzymskokatolicka parafia położona w dekanacie Zambrów należącym do diecezji łomżyńskiej. Jest jedną z trzech parafii, położonych na terenie miasta.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kołakach Kościelnych – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji łomżyńskiej (Dekanat Zambrów). Parafię prowadzą księża diecezjalni.
Parafia pw. NMP Częstochowskiej w Tabędzu – rzymskokatolicka parafia położona w dekanacie Zambrów należącym do diecezji łomżyńskiej. ↑ Oficjalna strona Diecezji łomżyńskiej.Parafie dekanatu Zambrów. .
Zambrów, Tadeusza Kościuszki 34
Kościół Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie – rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Zambrów, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Zambrów diecezji łomżyńskiej. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych - województwo podlaskie (pol.). 30 czerwca 2014. .
Bagno Wizna II - rezerwat przyrody położony na terenie gminy Rutki w województwie podlaskim.