Zambrów

0

Zambrów - miasto powiatowe położone w województwie podlaskim, nad rzeką Jabłonką.

Warto zobaczyć

Cmentarz jeńców radzieckich w Zambrowie – położony przy ul. Mazowieckiej; urządzony na planie prostokąta o pow. ok. 1 ha. Cmentarz wpisany do rejestru zabytków (nr A-423/91).
Zambrów, Łomżyńska
Cmentarz żydowski w Zambrowie – kirkut w Zambrowie powstał w 1828 w pobliżu drogi prowadzącej do Łomży (dzisiejsza ul. Łomżyńska). Został założony na skarpie nad rzeką Jabłonką, w odległości kilometra na północ od rynku miasta, będącego centrum osadnictwa żydowskiego w Zambrowie.
Zambrów, Tadeusza Kościuszki 34
Kościół Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie – rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Zambrów, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Zambrów diecezji łomżyńskiej. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych - województwo podlaskie (pol.). 30 czerwca 2014. .
Zambrów, Papieża Jana Pawła II 1
Parafia pw. Ducha Świętego w Zambrowie – rzymskokatolicka parafia położona w dekanacie Zambrów należącym do diecezji łomżyńskiej. Jest jedną z trzech parafii, położonych na terenie miasta.
Zambrów, Aleja Wojska Polskiego 69B
Parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie – rzymskokatolicka parafia położona w dekanacie Zambrów należącym do diecezji łomżyńskiej. ↑ Oficjalna strona Diecezji łomżyńskiej.Strona parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie.. .