Powiat hajnowski

0

Powiat hajnowski - powiat ziemski w województwie podlaskim.

Warto zobaczyć

Białowieski Park Narodowy – położony jest w północno-wschodniej części Polski, w województwie podlaskim, utworzony z Nadleśnictwa Rezerwat jako Park Narodowy w Białowieży obowiązującym od 4 sierpnia 1932 roku Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Reform Rolnych, restytuowany w obecnej formie z mocy ro
Cerkiew pod wezwaniem Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Dubinach – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Hajnówka diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Cerkiew znajduje się przy ulicy Szkolnej.
Cerkiew pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Klejnikach – prawosławna cerkiew cmentarna. Należy do parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Klejnikach, w dekanacie Narew diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego i świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika w Hajnówce – rzymskokatolicki Kościół parafialny w Hajnówce, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Hajnówka diecezji drohiczyńskiej. Jedyny rejestrowany zabytek miasta.
Cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja Cudotwórcy w Kośnej – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Kleszczele diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Parafia św. Cyryla i Metodego i Matki Bożej Fatimskiej - parafia rzymskokatolicka w Hajnówce, powiat hajnowski, województwo podlaskie.
Cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja w Białowieży – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Hajnówka diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Cerkiew znajduje się przy ulicy Sportowej.
Hajnówka, Księdza Antoniego Dziewiatowskiego 11
Sobór Świętej Trójcy w Hajnówce – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Hajnówka diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia mieści się przy ulicy ks. Antoniego Dziewiatowskiego.
Cerkiew Wniebowstąpienia Pańskiego w Nowoberezowie – prawosławna cerkiew w Nowoberezowie. Należy do parafii pod tym samym wezwaniem, która z kolei działa w ramach dekanatu Hajnówka diecezji warszawsko-bielskiej. Zbudowana w latach 1873-1876 na potrzeby utworzonej najpóźniej w XVI w.