Choroszcz

0

Choroszcz - miasto w województwie podlaskim, w powiecie białostockim.

Warto zobaczyć

Pałac Branickich w Choroszczy – zabytkowy pałac Branickich powstały w latach 1745-1764 dla magnata Jana Klemensa Branickiego na sztucznej wyspie, otoczonej kanałami oraz 25-hektarowym parkiem. Pałac był uzupełnieniem głównej rezydencji hetmana Branickiego mieszczącej się w Białymstoku.
Choroszcz, Adama Mickiewicza 2
Kościół i klasztor Dominikanów w Choroszczy – kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana M.
Choroszcz, Adama Mickiewicza 2
Kościół i klasztor Dominikanów w Choroszczy – kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana M.
Choroszcz, Lipowa 1/1
Telefon: 0048857191452
Cerkiew pod wezwaniem Opieki Matki Bożej w Choroszczy – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Białystok diecezji białostocko-gdańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia mieści się przy ulicy Lipowej 1.
Choroszcz
Telefon: 0048857191233
Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy jest oddziałem Muzeum Podlaskiego. Mieści się w nim stała ekspozycja wnętrz pałacowych z XVIII i XIX wieku. Muzeum gromadzi eksponaty i dokumenty związane z historią pałacu i jego właścicieli, oraz meble i wyroby rzemiosła artystycznego z XVIII i XIX wieku.
Choroszcz, Tadeusza Kościuszki
Cmentarz żydowski w Choroszczy – został założony w XVIII wieku. Do naszych czasów zachowało się około stu kamiennych nagrobków, z których najstarszy pochodzi z 1834 roku. Teren nekropolii o powierzchni 0,8 ha jest ogrodzony i uporządkowany.
Choroszcz, Rynek 11 Listopada
Rynek 11 Listopada – pełni funkcję centralnego punktu miasta, jest węzłem komunikacyjnym łączącym miasto Choroszcz z resztą gminy.