Gmina Zabłudów

0

Gmina Zabłudów - gmina miejsko-wiejska w województwie podlaskim, w powiecie białostockm.

Warto zobaczyć

Zabłudów, Świętego Rocha
Cmentarz św. Rocha w Zabłudowie – zabytkowy cmentarz rzymskokatolicki położony w Zabłudowie przy ulicy Świętego Rocha 4, w powiecie białostockim, w województwie podlaskim.
Zabłudów, Kościelna 2
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zabłudowie – rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Zabłudów, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Białystok - Dojlidy archidiecezji białostockiej.
Cerkiew Świętych Kosmy i Damiana – prawosławna cerkiew w Rybołach, główna świątynia parafii pod tym samym wezwaniem, należącej do dekanatu Bielsk Podlaski diecezji warszawsko-bielskiej.
Cerkiew pod wezwaniem Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Zabłudowie – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Białystok diecezji białostocko-gdańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Muzeum Kultury Materialnej "Baćkauszczyna" – muzeum regionalne o charakterze etnograficzno-historycznym założone w 2009 w Rybołach z inicjatywy ks. Grzegorza Sosny, proboszcza miejscowej parafii prawosławnej.
Kaplica pod wezwaniem św. Proroka Eliasza w Kaniukach – drewniana prawosławna kaplica filialna. Należy do parafii Świętych Kosmy i Damiana w Rybołach, w dekanacie Bielsk Podlaski diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Cerkiew pod wezwaniem św. Jerzego w Rybołach – prawosławna cerkiew cmentarna. Należy do parafii Świętych Kosmy i Damiana w Rybołach, w dekanacie Bielsk Podlaski diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Monaster Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy w Zwierkach – jeden z pięciu prawosławnych klasztorów żeńskich w Polsce. Znajduje się na terenie diecezji białostocko-gdańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Cerkiew pod wezwaniem św. Jana Teologa w Pawłach – prawosławna cerkiew cmentarna. Należy do parafii Świętych Kosmy i Damiana w Rybołach, w dekanacie Bielsk Podlaski diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.