Bielsk Podlaski

0

Bielsk Podlaski – miasto powuiatowe w województwie podlaskim.

Warto zobaczyć

Bazylika Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja w Bielsku Podlaskim – zabytkowy rzymskokatolicki kościół parafialny istniejący od XV wieku. Usytuowany w pobliżu rynku, przy dawnym osiedlu „Poświątne". Był początkowo drewnianą budowlą o nieznanym kształcie, która kilka razy płonęła.
Ratusz w Bielsku Podlaskim – budynek został wzniesiony w latach 1776-1780 w stylu późnobarokowym według projektu Jana Sękowskiego, nadwornego architekta Branickich. W ciągu wieków był trzykrotnie przebudowywany, w pierwszej połowie XIX wieku, przed rokiem 1920 i w 1942.
Cerkiew pod wezwaniem św. Michała Archanioła (Michajłowska) w Bielsku Podlaskim – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Bielsk Podlaski diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Kościół Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim – rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Bielsku Podlaskim, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Bielsk Podlaski diecezji drohiczyńskiej.
Bielsk Podlaski, Adama Mickiewicza 179
Cerkiew pod wezwaniem Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Bielsku Podlaskim – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Bielsk Podlaski diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Bielsk Podlaski, Romualda Traugutta 5
Cerkiew pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego (Woskriesieńska) w Bielsku Podlaskim – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Bielsk Podlaski diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia znajduje się przy ulicy Romualda Traugutta.
Bielsk Podlaski, Białowieska 20
Cmentarz wojenny w Bielski Podlaskim – cmentarz z I wojny światowej i II wojny światowej znajdujący się na zachód w Bielsku Podlaskim.
Bielsk Podlaski, Jagiellońska 6
Cerkiew pod wezwaniem Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy (Preczystieńska) w Bielsku Podlaskim – prawosławna cerkiew konkatedralna oraz parafialna. Należy do dekanatu Bielsk Podlaski diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Bielsk Podlaski, Wojska Polskiego 66
Kościół Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim - rzymskokatolicki kościół położony w diecezji drohiczyńskiej w Bielsku Podlaskim przy ul. Wojska Polskiego 66.
Bielsk Podlaski, Wojska Polskiego 25
Cerkiew cmentarna pod wezwaniem Świętej Trójcy (Troicka) w Bielsku Podlaskim – prawosławna cerkiew cmentarna. Należy do parafii Opieki Matki Bożej w Bielsku Podlaskim, w dekanacie Bielsk Podlaski diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.