Siemiatycze

0

Siemiatycze - miasto powiatowe położone w województwie podlaskim nad rzeką Kamionką (prawy dopływ Bugu). 

Warto zobaczyć

Siemiatycze, Powstania Styczniowego
Cerkiew pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Siemiatyczach – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Siemiatycze diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Cerkiew mieści się przy ulicy Powstania Styczniowego.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Siemiatyczach - zabytkowy rzymskokatolicki kościół położony w diecezji drohiczyńskiej w Siemiatyczach przy ul. 3 Maja 2..
Cmentarz z I wojny światowej w Siemiatyczach - cmentarz żołnierzy niemieckich i rosyjskich poległych w I wojnie światowej, zabytek wpisany do rejestru pod numerem 664 z 15.12.1988
Siemiatycze, Generała Władysława Sikorskiego 3
Cerkiew pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego w Siemiatyczach – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Siemiatycze diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Cerkiew mieści się przy ulicy Władysława Sikorskiego.
Cmentarz żydowski w Siemiatyczach – został założony w XVIII wieku i znajduje się przy obecnej ul. Polnej. Do naszych czasów zachowało się tylko ogrodzenie z ceglaną bramą. Na terenie nekropolii znajduje się pomnik ku czci ofiar Holocaustu.